V Brně roste zájem o prenatální testy

Brno, 15. července 2015 - Prenatální neinvazivní test, sloužící pro diagnostiku genetických i chromozomálních vad a poruch v těhotenství se stává čím dál více žádanějším testem u těhotných žen. Přispívá k tomu pravděpodobně osvěta současných možností repromedicíny, ale i možný nárůst bezdětných párů toužících po potomkovi, nebo přibývání pozdních těhotenství. Zároveň se stává důležitým aspektem i jistota, aby se miminko narodilo zdravé a nemuselo se potýkat s nástrahami genetických, ale dnes i chorob civilizačních a jejich predispozic.

V Brně roste zájem o prenatální testy - PrenatalSafe

Jedním z takových testů je PrenatalSafe, který v Brně poskytují v sanatoriu REPROMEDA a dalších gynekologických ordinacích. Tento test sleduje fetální deoxyribonukleovou kyselinu (DNA), která se nachází v krvi budoucí matky již kolem 5. týdne. Krev je formou odběru v 10. týdnu gravidity analyzována prenatální diagnostickou metodou, za účelem odhalení možné genetické nebo vývojové vady.

Ze současných testů prenatální diagnostiky na českém trhu, je možné PrenatalSafe test podstoupit nejdříve ze všech dostupných, a to již od 10. týdne těhotenství a získat výsledek do tří dnů. Je určen pro přirozená těhotenství, ale i ta, kde musela pomoci věda repromedicíny. PrenatalSafe test dokáže odhalit běžně sledované chromozomální syndromy jako Edwardsův a Downův syndrom, Patauův, Turnerův, Klinefelterův syndrom i syndrom Jacobsové ad., ale zahrnuje i diagnostiku delečních syndromů, tedy výskytu abnormalit v párů chromozomů (př. zdvojení,zlom, chybná fixace a dalších.) V případě výskytu dalších nemocí v rodině, které se mohou geneticky přenášet, jako nádorová onemocnění, leukémie, ale i cystická fibróza, albinismus, fenylketonurie atd., je též PrenatalSafe test obrovským pomocníkem.

To nejlepší na konec. Přesnost PrenatalSafe testu je téměř neuvěřitelných 99,9%, a tak se dá shrnout podstoupení testu, jako nejbezpečnější a nejzodpovednější počin budoucích rodičů pro eliminaci rizika závažného onemocnění dítěte, ještě před narozením. A v Brně takto uvážlivých rodičů přibývá.

Pro další informace o této problematice si vyhledejte webové stránky www.prenatalsafe.cz.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...