Brno v sobotu oslaví Světový den těhotenství

Brno, 4. května 2016 - V sobotu 7. května se v Brně uskuteční již druhý ročník oslav Světového dne těhotenství. V zahradě Mendelova muzea a na Nových Sadech čeká na budoucí maminky a rodiny s dětmi od 10 hodin bohatý program doplněný o vystoupení známých osobností.

tehotenstvi dite maminka

„Přestože je těhotenství často skloňovaným pojmem, na své oficiální zařazení mezi významné dny teprve čeká. O změnu usilujeme již delší dobu a věřím, že úspěch druhého ročníku Světového dne těhotenství v Brně nám v tom pomůže,“ uvádí Mária Staňková, vedoucí Centra pro těhotné a rodinu Majka a hlavní organizátorka oslav.  

„Smyslem akce je si připomenout důležitost a význam období těhotenství. Oslavy jsou určeny nejen pro těhotné, ale také pro novopečené maminky a rodiny s dětmi. Kromě zábavné části chceme vyvrátit časté mýty a obavy spojované s těhotenstvím a porodem a oboje představit jako krásné a významné období v životě ženy,“ vysvětluje Staňková.

Akce začíná v 10 hodin bazárkem těhotenských potřeb v zahradě Mendelova Muzea, kde také ve 14 hodin odstartuje hlavní program. Během odpoledne se na pódiu vystřídají herec  a kmotr oslav Lukáš Hejlík, zpěvačka Alena Střelečková nebo ředitelka Klubu dvojčat a vícerčat Klára Vítková Rulíková. Chybět nebude ani módní přehlídka těhotenské módy a nošení dětí v šátcích a ergonomických nosítkách a bohatý doprovodný program.

Druhá část oslav bude probíhat na Nových Sadech, kde budou připraveny zábavné atrakce pro děti a projížďky na tříkolkách v dopravním hřišti. Zároveň bude probíhat celodenní série tematických přednášek a besed v nedalekém Centru pro těhotné a rodinu Majka v Hybešově ulici. Zájemci si zde mohou vyzkoušet cvičení pro těhotné nebo využít konzultace s laktační poradkyní.

Světový den těhotenství je nekomerční iniciativa, která vznikla v Brně s cílem podporovat informovanost v oblasti těhotenství a porodu. Iniciativa ve svém desetibodovém memorandu mimo jiné upozorňuje na „podporu plného bondingu jako součást rutinní praxe u každého porodu bez nutnosti o to žádat a neoddělitelnost matky a jejího dítěte s právem na nepřetržitou podporu této jednoty po celou dobu pobytu v porodnici“.

Oslavy pořádá centrum pro těhotné a rodinu Majka, které nabízí širokou škálu služeb pro těhotné a maminky s dětmi do předškolního věku: od cvičení pro těhotné a předporodních kurzů, až po kurzy výchovy a výchovné poradenství. Kromě Brna, kde se loni konal první ročník  Světového dne těhotenství, se letos akce koná  v dalších pěti městech Čech, Moravy a Slovenska. Pořadatelé rádi uvítají další spřízněné iniciativy a aktivity i z jiných měst pro nadcházející rok, tak, aby se tento svátek stal skutečně mezinárodním.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kalendář vinařských akcí

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     4
  5  7  911
12131415161718
192122232425
262728293031 
Nejbližší akce
10.12. Ochutnávka přírodních moravských v..
20.12. degustace vánoční La Fattoria..
19.01. Degustace vinařství Jan Stávek..
09.02. 9.2. 2023 - Degustace vinařství Pi..

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události