Třídit se vyplatí – nová výstava v Urbancentru

Brno, 11. srpna 2011 - Od 9. srpna 2011 je v Urban centru na Staré radnici otevřena výstava Třídit se vyplatí. Seznamuje návštěvníky s mezinárodním projektem PRESS, jehož cílem je posílení práce s veřejností v oblasti udržitelného rozvoje, zejména v oblasti třídění odpadů.

trideni

Mezinárodní projekt PRESS realizuje město Brno od roku 2009 ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Brno-venkov, rakouským partnerským městem St. Pölten a svazem obcí Gänserndorf.

Cílovými skupinami projektu PRESS, na němž se finančně podílí Evropská unie, jsou široká veřejnost, živnostníci, drobní podnikatelé a školy. Právě školám byla v rámci informační kampaně projektu věnována největší pozornost. Výstava v Urban centru dokumentuje řadu aktivit, které se v rámci projektu uskutečnily od září 2009 do srpna 2011 v Brně i v St. Pöltenu. Jednou z nich byla i mezinárodní přeshraniční soutěž Využít místo vyhodit aneb Aby se žádné jídlo nestalo odpadem. Byla určena pro žáky 4. tříd všech základních škol na území města Brna, města St. Pöltenu a v regionu Gänserndorf. Žáci vítězných škol se setkali v květnu v Brně a o měsíc později v Rakousku.

Výstava dokumentující kampaň dvou partnerských měst s cílem snižování množství komunálních odpadů a zvyšování objemu a kvality vytříděných druhotných surovin trvá v Urban centru od 9. srpna do poloviny  září 2011.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...