Třídit se vyplatí – nová výstava v Urbancentru

Brno, 11. srpna 2011 - Od 9. srpna 2011 je v Urban centru na Staré radnici otevřena výstava Třídit se vyplatí. Seznamuje návštěvníky s mezinárodním projektem PRESS, jehož cílem je posílení práce s veřejností v oblasti udržitelného rozvoje, zejména v oblasti třídění odpadů.

trideni

Mezinárodní projekt PRESS realizuje město Brno od roku 2009 ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou Brno-venkov, rakouským partnerským městem St. Pölten a svazem obcí Gänserndorf.

Cílovými skupinami projektu PRESS, na němž se finančně podílí Evropská unie, jsou široká veřejnost, živnostníci, drobní podnikatelé a školy. Právě školám byla v rámci informační kampaně projektu věnována největší pozornost. Výstava v Urban centru dokumentuje řadu aktivit, které se v rámci projektu uskutečnily od září 2009 do srpna 2011 v Brně i v St. Pöltenu. Jednou z nich byla i mezinárodní přeshraniční soutěž Využít místo vyhodit aneb Aby se žádné jídlo nestalo odpadem. Byla určena pro žáky 4. tříd všech základních škol na území města Brna, města St. Pöltenu a v regionu Gänserndorf. Žáci vítězných škol se setkali v květnu v Brně a o měsíc později v Rakousku.

Výstava dokumentující kampaň dvou partnerských měst s cílem snižování množství komunálních odpadů a zvyšování objemu a kvality vytříděných druhotných surovin trvá v Urban centru od 9. srpna do poloviny  září 2011.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...