Stará radnice ožije Pivovarskými dny

Brno, 16. května 2012 - Již po třinácté se letos uskuteční oblíbený pivní festival Pivovarské dny na Staré radnici. Od 25. do 26. května budou mít návětšvníci možnost ochutnat přímo v centru Brna více jak 40 druhů piv od regionálních pivovarů, která mnohdy nebývají v běžné prodejní síti dostupná. V doprovodném programu akce nebudou chybět koncerty a zájemci si budou moci vyzkoušet i řízenou degustaci. Akci pořádá Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s českou pivovarnickou společností Pivovary Lobkowicz

pivovarske_dny

Pivní nabídka bude letos opravdu bohatá. Z více než 60 výčepních kohoutů se bude čepovat přes 40 různých piv ze sedmi českých a moravských pivovarů. Cena za půllitr zlatavého moku se bude pohybovat mezi 24 Kč a 30 Kč. Pivním stánkům se speciály bude tradičně po oba dny vyhrazena Radnická ulice, další část pivní nabídky a kulturní program bude letos výjimečně z důvodu rekonstrukce Staré radnice probíhat na Zelném trhu.

Letošního ročníku se zúčastní tyto pivovary:

  • Pivovar Černá Hora,
  • Pivovar Klášter (Klášter Hradiště nad Jizerou),
  • Pivovar Jihlava,
  • Pivovar Protivín,
  • Pivovar Rychtář (Hlinsko v Čechách),
  • Pivovar Uherský Brod,
  • Pivovar Vysoký Chlumec.

Pivní novinky i řízená degustace

K ochutnání budou připraveny hned dvě novinky z Pivovaru Vysoký Chlumec – ochucené pivo Borůvka a Chlumecký Pale ALE („pejl ejl" pozn. red.), jehož oficiální distribuce do hospod a restaurací začne až v červnu, takže návštěvníci Pivovarských dnů jej budou moci ochutnat jako vůbec první. Toto světlé svrchně kvašené pivo typu ALE o stupňovitosti 11 % a obsahu alkoholu 4,1 % obj. je příjemně hořké a v jeho chuti i vůni lze rozpoznat nádech medu, květů, rozinek a ovoce.

Pivovar Černá Hora na brněnském festivalu představí nový nápoj na bázi piva – REFRESH Brusinka a Limetka, který se vyrábí smícháním věhlasného černohorského ležáku půl napůl s limonádou. Díky tomu obsahuje jen 2,2 % alkoholu a je skvělým osvěžením na léto.

Zajímavým zpestřením letošního ročníku je řízená degustace pivních speciálů, která bude probíhat v unikátních prostorách Labyrintu pod Zelným trhem. Ochutnávky se budou konat v pátek 25. května od 16 do 20 hodin a v sobotu 26. května od 14 do 19 hodin. Vstupenku v ceně 80,- Kč bude možné zakoupit v uvedené době přímo na pokladně Labyrintu pod Zelným trhem, Zelný trh 21, odkud bude i vstup na ochutnávku. Každý účastník degustace obdrží dárkovou pivní sklenici a upomínkový list.

Slavnostní zahájení Pivovarských dnů na Staré radnici se uskuteční v pátek 25. května 2012 v 15.30 hodin za účasti zástupců Turistického informačního centra města Brna i zástupců zúčastněných pivovarů. K dobré pohodě zahrají kapely různých žánrů. Programem bude provázet Luděk Savana Urbánek.

Kulturní program Pivovarských dnů:

Pátek 25. 5. 2012

15:00 – 16:00 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO

16:30 – 17:30 ZADÁCI / světové hity ve vodácké úpravě

18:00 – 19:00 ORANGE / orchestr hrající cover verse světových interpretů od Petera Gabriela po Jamese Browna

Sobota 26. 5. 2012

14:00 – 15:00 SECONDHAND / klasický rock´n´roll

15:30 – 16:30 HOMEBWOYRASTA / reggae jako křen

17:00 – 18:00 Joe Cocker Band Brno / revivalová skupina z Brna

18:30 – 19:30 ALBAND / skupina Jaroslava Alberta Kronka (folkrock)

foto: TIC Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...