SVČ Lužánky má již letní tábory obsazené

Brno, 24. června 2011 (MEDIAFAX) - Středisko volného času Lužánky v Brně má většinu příměstských i pobytových táborů pro děti obsazených. Letos nabízíme okolo 120 příměstských a asi 40 pobytových táborů, informovala v pátek zástupkyně ředitele Petra Rychecká.

luzanky250

"Příměstské tábory pořádáme od pondělí do pátku, většinou probíhají od osmi od rána do 17. hodiny," vysvětlila Rychecká.

Středisko Lužánky má v nabídce 120 příměstských táborů v cenovém rozsahu 1200 až 1600 korun, ale převážná část už je obsazených. "U některých se najde pár volných míst, ale vesměs je máme zaplněné. Třeba tábor Cirkus Legrando, kde se učí cirkusové dovednosti, byl obsazený ihned," uvedla Rychecká.

Podle ní jsou oblíbené příměstské tábory, na nichž se učí orientální tance, gramatika a další. "Často je brzy zaplněný indiánský týden nebo různé cesty za pohádkou," dodala zástupkyně s tím, že středisko nabízí tábor také pro předškolní děti, ale obecně se věk dětí pohybuje od sedmi do 14 let.

Vedle příměstských táborů centrum nabízí také 40 pobytových táborů. "Ty se konají od 11 dní až do tří týdnů. Některé máme ještě volné, ale také už jich není mnoho," sdělila Rychecká.

Nejlevnější tábor stojí 3000 a nejdražší okolo 4500 korun. "Část táborů je stanových, ale máme také pevné objekty. S dětmi vyrážíme na pobyty po celé České republice, ale tábor máme také v Chorvatsku," řekla.

Na pobytové tábory jezdí děti od sedmi až do 15 let, ale pracovníci centra jezdí na týdenní pobyt i s předškoláky. "Je to taková týdenní odnož spojená s normálním táborem," vysvětlila Rychecká.

Podle ní je oblíbený tábor s tematikou kočovného divadla, který bývá ihned obsazený. "Děti se také zajímají o dobrodružné a sportovní kempy," uzavřela.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...