Pivovarské dny - známe program!

Brno, 11. května 2011 -  Slavnostní zahájení proběhne v pátek 20. 5. v 17:30 hodin na nádvoří Staré radnice za účasti Ing. Libora Navrátila, marketingového ředitele K Brewery Trade. Po loňských úspěšných Pivovarských dnech na Staré radnici připravili organizátoři tohoto pivního festivalu, Brněnské kulturní centrum a česká pivovarnická společnost K Brewery, další ročník oblíbených slavností.

 

 

PivovarskeDny

V jejich průběhu bude návštěvníkům nabídnuta ochutnávka 36 tradičně vyráběných piv ze sedmi pivovarů Čech a Moravy (jak z blízkého Pivovaru Černá Hora, tak i z více či méně vzdálených pivovarů v Uherském Brodě, Jihlavě, Protivíně, Hlinsku v Čechách, Klášteře Hradišti nad Jizerou a Vysokém Chlumci).

Návštěvníci se mohou těšit na celkem dvanáct pivních stánků, v každém z nich budou mít příležitost ochutnat jiné značky piv. Na čepu tak budou piva Princ Max X., Vévoda a Démon (z Pivovaru Vysoký Chlumec), ležáky i kvasnicová piva z Pivovaru Klášter, Patriot, Comenius, Extra a nefiltrovaný vídeňský ležák Kounic (z Pivovaru Janáček), nefiltrovaný Ježek 11, Telčský Zachariáš, Jihlavský Grand a Šenkovní 10 (z Pivovaru Jihlava), Schwarzenberg, Prácheňská Perla, nefiltrovaný Platan a Protivínský Granát (z Pivovaru Protivín), Premium, Natur, Speciál a Standard (z Pivovaru Rychtář), v neposlední řadě také svrchně kvašený pšeničný ležák Velen, speciální světlé pivo s přídavkem medu Kvasar, nefiltrované výčepní pivo Moravské sklepní, borůvková Modrá luna a světlý speciál 1530 (z Pivovaru Černá Hora) a samozřejmě také ležák Lobkowicz Premium a jeho nealkoholická varianta Lobkowicz Premium Nealko. Příznivci tmavých piv pak mohou ochutnat prémiový černý ležák Merlin, který uvedla K Brewery na trh v loňském roce a který si již získal velkou popularitu zejména u mladší generace konzumentů. Cena čepovaných piv nepřekročí 30 Kč u prémiových značek, výčepní piva se budou prodávat v ceně od 23 Kč.

V letošním roce uvedly zúčastněné pivovary na trh několik novinek, které se rovněž představí návštěvníkům festivalu:
Pivovar Černá Hora představí světlý ležák Páter nefiltrovaný, který byl uveden na trh v únoru letošního roku a rozšiřuje nabídku nefiltrovaných piv s vysokým obsahem pivovarských kvasnic. Touto novinkou vychází pivovar vstříc vzrůstajícímu zájmu o kvasnicová a nefiltrovaná piva, která jsou konzumenty vyhledávána pro svoji plnou chuť a při konzumaci v rozumné míře také příznivý vliv na zažívací ústrojí.

Další horkou novinkou tohoto pivovaru, kterou právě v těchto dnech uvádíme na trh, je pšeničný svrchně kvašený ležák s příchutí limetky – VelenGarden. Díky jemné limetkové příchuti, která ještě více umocňuje svěží pocit při konzumaci, je toto pivo obzvláště vhodné k uhašení žízně v parných letních dnech.

Pivovar Protivín pak uvede svůj zbrusu nový přírůstek – Schwarzenberg 11% světlý ležák. Při výrobě tohoto ležáku sládci pečlivě dbají na dodržování tradičních výrobních postupů, a aby docílili jeho výjimečné kvality, nechávají jej zrát v pivovarských sklepích minimálně po dobu 40 dnů. Přidáním bavorského sladu získává pivo tmavší zabarvení, které přechází z odstínů zlaté až k tmavé mědi.

Novinka z pivovaru Vysoký Chlumec nese název Princ Max X. Jedná se o opravdu poctivou desítku, kterou sládci vysokochlumeckého pivovaru vaří na stupňovitost 10,7 %. To je mnohem vyšší hodnota, než je pro výčepní piva běžné. I přesto zůstal obsah alkoholu zachován na 4,0 % obj. Pivo se vyznačuje plnou sladovou chutí, která později přechází do příjemné chmelové hořkosti. Princ Max X. zaujme medovou barvou a sladovou vůní.

Pro sběratele pivních suvenýrů, ale i běžné zájemce bude připraven stánek s propagačními materiály všech zúčastněných pivovarů. Novinkou bude možnost čepování zlatavého moku do pivních sklenic, které si mohou návštěvníci na tomto stánku zakoupit.
Podobně jako loni se kulturní program soustředí na nádvoří Staré radnice, zatímco Radnická ulice bude určena výhradně pivním stánkům a stánkům s občerstvením.


ČASOVÝ HARMONOGRAM:
V pátek 20. 5. se pípy otevřou ve 13 hodin, kulturní program začne v 16 hod., slavnostní zahájení proběhne v 17.30 hod.
V sobotu 21. 5. se pivo začne čepovat v 10 hod, kulturní program zahájí ve 14 hod.

PROGRAM NÁDVOŘÍ STARÉ RADNICE:
Pátek 20. 5. 2011
16:00 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO / ukulele orchestra baví svými úpravami hitů
17:30 DIZZY / populární revival band
19:00 POUTNÍCI / brněnská country a folková klasika

Sobota 21. 5. 2011
14:00 IVO SPYDER KRIZAN / originální pouliční bluesrock v čechoamerickém podání
15:30 NEŠVILSKÝ KRÚŽEK / alternativní country
17:00 SECOND HAND / classic rock ´n´ roll
18:30 RANKYEN / blues rock
20:00 JOE COCKER REVIVAL / revival anglické klasiky

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...