Mezinárodní festival tanečního a pohybového divadla se blíží!

Brno, 12. března 2011 - Pohybové studio Cyranovy boty pořádá, ve spolupráci se Střediskem volného času Lužánky a Bezbariérovým divadlem BARKA 18.-20.3. 2011 mezinárodní festival tance, tanečního a pohybového divadla TANCESSE. Festival je určen pro neprofesionální soubory z ČR  a ze zahraničí. Letošního ročníku se bude účastnit zahraniční soubor z Polska (Akro Dance Theatre Toruń).

 

Tanec2

Festival je otevřený všem, včetně souborů věnujícím se integraci handicapovaných.

Ústředním tématem festivalu je pohyb – tanec – divadlo. Velký důraz je kladen na aspekt setkání, neboť festival nemá být jen o prezentaci divadelního představení, ale především o společném prožití několika společných, příjemně strávených dnů, o vytvoření tvůrčí atmosféry a o získání nových zkušeností, poznatků a kontaktů.

„….Nalézání nových pohybů, nové možnosti spolupráce, komunikace s ostatními soubory, kladné i záporné ohlasy na naši práci, které jsou pro nás podnětem k zamyšlení a vývoji další naší práce….“ - takto pozitivně hodnotí účastníci loňský ročník festivalu.
V rámci festivalu soubory předvedou svá představení, po kterých budou následovat diskuse mezi diváky a účinkujícími. Představení budou probíhat v blocích v pátek večer, v sobotu odpoledne a večer a v neděli odpoledne, a to v Bezbariérovém divadla Barka (Svatopluka Čecha 35a, Královo Pole) nebo v Středisku volného času Lužánky (Lidická 50).

V sobotu i neděli budou v rámci festivalu probíhat taneční a pohybové dílny. Letošní dílny povedou mimo jiné tito taneční lektoři – Martin Dvořák, Daniel Raček (SK), Veronika Kolečkářová, Alena Chládková, a další.  V nabídce bude několik dílen současných tanečních technik, africké tance, španělské tance, a divadelní dílna Pohyb a loutka.  Všechny dílny jsou otevřeny široké veřejnosti.
Festival Tancesse představuje brněnskému publiku mnoho zajímavých neprofesionálních tanečních skupin a výrazně obohacuje kulturní dění v moravské metropoli.

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...