Nad průběhem soutěže Sauvignon Forum dohlížela mezinárodní komise

Brno, 1. února 2011 - Ve čtvrtek 27. ledna ráno byl v hotelu Galant v Mikulově zahájen již V. ročník mezinárodní soutěže vín Sauvignon Forum Česká republika. Po nedávné Národní soutěži se jedná o další z vrcholů vinařské scény letošního roku.

Bile3

Na dodržování pravidel soutěže letos dohlížela Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži. Ke striktní pravidlům patří například samotná skladba  komisí, v nichž musí zasednout nadpoloviční většina mezinárodních expertů, dále způsob přípravy vzorků a jejích řazení v sériích stejně jako teploty degustovaných vín.

Do soutěže se přihlásilo bezmála 250 vzorků z celého světa. Soutěžit mohla ve svých kategoriích tichá bílá, růžová a červená vína z odrůd Sauvignon (Sauvignon blanc) a Cabernet Sauvignon a jejich cuvée, pokud obsahují alespoň 40% některé z těchto odrůd (velká vína z Bordeaux jsou například zpravidla kupážovaná z odrůd Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Merlot, slavné španělské Verdejo je často kupáží Verdeja a Sauvignonu blanc).   

Mezinárodní Sauvignon Forum Česká Republika 2011 pořádá společnost Vinselekt Michlovský a.s. ve spolupráci se Svazem vinařů, Národním vinařským centrem, Vinařským fondem a časopisem SOMMELIER. „Kdo sleduje Sauvignon Forum od jeho vzniku v roce 1998, dobře ví, že se tu vždy potkávala nejlepší tuzemská vína s mezinárodní elitou,“ řekl ředitel soutěže docent ing. Miloš Michlovský, DrSc.

Vyhlášení šampionů a vítězů kategorií proběhlo v sobotu 29. ledna 2011 na slavnostním galavečeru, úplné výsledky budou moci být podle pravidel O.I.V. zveřejněny až týden po soutěži.Luboš Bárta, foto: Sauvignon Forum


Související články: