Vinařství roku 2018 bude tradičně vyhlášeno v Brně

Velké Bílovice, 24. října 2018 – Devátý ročník prestižní soutěže Vinařství roku, kterou pořádá Svaz vinařů ČR za finanční podpory Vinařského fondu, postoupil do další fáze. Z nominovaných vinařství pro letošní ročník splnilo podmínky soutěže a absolvovalo přihlašovací proces 21 vinařství. Sedm malých, osm středních a šest velkých vinařství. Absolutní vítěz bude vyhlášen 24. ledna 2019 v Rotundě brněnského výstaviště.

Vinařství roku 2017 600x400

Mezi přihlášenými najdeme tradiční a úspěšná vinařství, ale také relativně mladé, avšak originální a kvalitní značky. V další fázi bude tato vinařství posuzovat 24 odborných porotců, zástupců širší odborné veřejnosti z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína, architektury a designu. Na konci října pak bude oznámeno devět finalistů, po třech z každé kategorie.

Finálovou devítku následně sedmičlenná odborná komise posoudí přímo ve vinařstvích a vybere vítěze jednotlivých kategorií a také absolutního vítěze, který obdrží titul Vinařství roku 2018. Svaz vinařů České republiky uděluje tento titul vinařství, které svým podnikáním v oboru nadmíru pozitivně vybočuje z řady ostatních vinařství v České republice.

„Má-li být někdo označen za nejlepšího ve svém oboru, pak nestačí být nejlepší jen v tom, co je zřejmé na první pohled. Ani u nás vinařů tedy nestačí jen vyrábět vynikající víno. Od vítěze se očekává také vysoká odborná erudice a jistá míra velkorysosti se o své znalosti a zkušenosti nezištně podělit. Titul Vinařství roku je nejen ocenění toho, co se již povedlo, ale je to i úkol do budoucnosti pozvedávat vinařství výš nejen řemeslně, ale také pomáhat jeho dobrému jménu,“ komentoval smysl soutěže JUDr. Tibor Nyitray, prezident pořadatelského Svazu vinařů, a dodal: „Titul Vinařství roku je tak nejen povzbuzením a odměnou za poctivou práci pro vítěze, ale zároveň pomáhá i všem ostatním, kteří mohou z poznatků toho nejlepšího čerpat.“

Celý proces hodnocení tak bude završen 24. ledna 2019 na brněnském výstavišti, kde budou vedle významných osobností moravského a českého vinařství oceněni vítězové tří soutěžních kategoriích a vyhlášen absolutní vítěz Vinařství roku 2018. Slavnostní událost bude opět moderovat pan Marek Eben.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR a Jihomoravského kraje.

Více informací naleznete na www.vinarstviroku.cz


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...