Dobroden na úřadě MČ Brno-sever sklidil úspěch, bude i letos

Brno, 9. ledna 2024 - Od 1. října do 31. prosince minulého roku se uskutečnil pilotní projekt možnosti dobrovolnictví zaměstnanců ÚMČ Brno-sever. Ze všech zaměstnanců se přihlásilo 36, kteří měli zájem o dobrovolnickou činnost. Konkrétně šlo o 27 % zaměstnanců. Na výzvu MČ Brno-sever se ozvalo 22 neziskových organizací, ze kterých jich městská část vybrala 18. Nakonec proběhla spolupráce se 6 organizacemi, které byly dobrovolníky z Brna-severu velmi spokojení.

dobrovolnik urad

„Zaměstnanci si mohli vybrat jeden den nebo dvakrát půlden dobrovolničení. Půldny jsou organizačně náročnější, ale v některých případech to bylo nutné. Například k doprovodu vozíčkářů, pečení s klienty domova seniorů anebo na vánočních trzích. Díky neplánovaným okolnostem se stihlo dobrovolnických aktivit zúčastnit 19 dobrovolníků a 17 zůstalo připravených na akce v tomto roce,“ uvedl místostarosta MČ Brno-sever Martin Glogar (KDU-ČSL).

Na Brně-severu pracují se zpětnou vazbou zaměstnanců, aby měli přehled, jak místním zaměstnancům práce vyhovovaly nebo co by se také dalo zlepšit. „Dostali jsme zpětnou vazbu od 15 zaměstnanců. Konkrétně od 3, kteří se nemohli zúčastnit, ale chtěli a těší se na příští rok a 12, kteří se zúčastnili a příští rok chtějí taky. Jen jeden náš zaměstnanec zatím neví, zda se zúčastní příštího roku a někteří se rozepsali více. Třeba, že z toho mají dobrý pocit, a právě je to motivuje pro pokračování. Některým vznikal lehký stres časovým presem. Jeden komentář se třeba týkal pojištění zaměstnanců při těchto aktivitách. V poslední řadě by dobrovolník ocenil lepší organizaci ze strany konkrétní mateřské školy. Se všemi podněty hodláme pracovat, abychom se mohli do příště ještě zlepšit,“ vysvětlil Glogar.

„Dobroden je, jak už název napovídá, spojen s dobrem. Já tam vnímám dvě roviny, jednak to, že dobro šířím, tedy že jdu a někde tak, jak mé síly a schopnosti umožní, udělám něco dobrého. Ale stejně tak věřím, že to je den, kdy si můžu dopřát dobro vůči sobě samému. Jsem přesvědčen, že co člověk vyzařuje, se nějakým způsobem odráží zpět na něj, ale také věřím, že možnost na pár hodin dělat jiný typ práce je vlastně takový malý pracovní benefit. Navíc si myslím, že je to projekt, který mimo jiné může pomoci propojit úřad s reálným světem, který může pomoci posílit neformální vazby mezi zaměstnanci, a také zlepšit vnímání práce dobrovolníků a neziskového sektoru obecně," uzavřel Glogar.

Zdroj: MČ Brno-sever, foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...