Dušičky na Ústředním hřbitově bude provázet pestrý program

Brno, 24. října 2023 – Během dušiček se na Ústřední hřbitov pravidelně vypravuje spousta návštěvníků, kteří chtějí zavzpomínat na své zesnulé příbuzné. Při této příležitosti zde bude probíhat doprovodný program, který může návštěvu zpestřit. Bude pro seniory, i ty nejmladší.

dusicky hrbitov

„Na rozptylových loučkách bude v čase od 10:00 do 18:00 znít hudba. V altánku zde si budou moci lidé zapálit svíčku pro vzpomínku na své blízké, kteří jsou pochovaní na vzdálených místech. Svíčky budou za dobrovolný příspěvek k dispozici na místě,“ informoval radní města Brna Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Od 10 do 15 hodin bude k nahlédnutí otevřená obřadní síň. Následující den 3.11 proběhne od 17 hodin koncert v rámci 140. výročí založení Ústředního hřbitova, který přinese sborovou hudbu a vystoupení žáků ZUŠ.

„Dále bude od 14 hodin probíhat komentovaná procházka po hřbitově pod vedením pana Michala Hančáka z Muzea města Brna, a to ve stejném rozsahu, v jakém bude pro veřejnost pořádána v rámci 140. výročí založení Ústředního hřbitova. Procházka trvá zhruba 2 hodiny a lidé se mohou připojit či odpojit kdykoliv v jejím průběhu. S prohlídkou budou už tradičně osloveny i mateřské školky a školy,“ uvedl Filip Chvátal.

Sraz bude u hlavního vstupu z ulice Vídeňská a konec je plánovaný v 16 hodin v souvislosti s brzkým stmíváním a nájezdem návštěvníků po pracovní době na Ústřední hřbitov.

„Tato iniciativa vznikla v rámci poradního sboru pro prorodinnou politiku. Jejím cílem je u příležitosti dušiček hřbitov otevřít všem generacím. Nejen seniorům, ale i mladým, školám i školkám, s možností vzpomenout na své blízké,“ uzavřel radní Chvátal.

 Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...