Lidé zasažení tornádem získali přechodné bydlení v Brně

Brno, 8. září 2021 – Již koncem června schválila Rada města Brna výjimku v udělování městských bytů na přechodné bydlení pro lidi zasažené tornádem. Většina lidí své domovské vesnice neopustila nebo sehnala přechodné ubytování u příbuzných. Nabídku Brna tak využili jednotlivci. Paní Markéta Konečná z Hrušek s dcerou je za pomoc města vděčná.

tornado jizni morava

„Nabídly jsme k dispozici městské byty, aby lidé měli během prací na jejich domech stabilní kvalitní zázemí. Nabídka stále trvá. Některé domy stále nemají střechu, takže nabídka bydlení je stále aktuální. Zároveň můžeme odlehčit příbuzným, u kterých někteří lidé stále přespávají. V Brně jsou pronajaty dva byty a o třetím se jedná,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Jsem městu Brnu obrovsky vděčná. Přechodné bydlení ráda ještě chvíli využiji, nemáme totiž hotový komín, nemůžeme topit a ani ohřívat vodu,“ uvedla paní Konečná, která dočasné bydlí v městském bytě v Kohoutovicích.

Kohoutovický starosta Jakub Hruška také na její podporu zorganizoval sbírku. „Potřeba byl hlavně nábytek. U jedné kohoutovické firmy se nám také podařilo získat finanční prostředky na pračku a ledničku. Paní je samoživitelka, takže dát dům opět do pořádku pro ni není vůbec jednoduché, snažili jsme se jí proto maximálně pomoct,“ dodal Hruška, který jako první vyzval starosty zbývajících městských částí, aby nabídli k dispozici volné městské byty pro lidi z postižených oblastí.

„Navázali jsme na zkušenost z povodní v roce 1997, kdy se lidem zasaženým přírodní katastrofou také nabízelo bydlení v městských bytech,” doplnil Hruška.


Související články: