Na Provázku sbírají notebooky pro distanční výuku

Brno, 3. prosince 2020 – Divadelníci nepřestávají pomáhat ani ve druhé vlně pandemie. Tentokrát se spojili s brněnskými neziskovými organizacemi a vypsali sbírku nepoužívaných notebooků pro děti ze sociálně ohrožených rodin. Na recepci Divadla Husa na provázku proto vzniklo sběrné místo, kam může každý přinést notebook a pomoci tak zmírnit dlouhodobé dopady současné krize.

notebook dite obrazobka

Sbírka svým symbolickým názvem #samispolu odkazuje k dobrovolnickým aktivitám divadelníků v první vlně koronavirové pandemie. „Vlastně nás velmi překvapilo, že se problémy vzniklé s distanční výukou od jara nevyřešily a je stále tolik dětí, jejichž budoucnost teď ovlivňuje fakt, že doma nemají dostatek techniky. Chceme upozornit nejen na tuto skutečnost, ale i na dlouhodobou aktivitu neziskových organizací, které s tímto problémem pomáhají, a sami také reálně pomoci,“ vysvětluje důvody vzniku sbírky umělecká šéfka Anna Davidová.

Divadlo se v dobrovolnickém projektu spojilo s organizací Ratolest Brno, která pomáhá sociálně znevýhodněným rodinám dlouhodobě. „Když nás Divadlo Husa na provázku oslovilo s nabídkou uspořádat sbírku techniky, byli jsme nadšení. Ani přes naši snahu zabezpečit již během první vlny koronakrize přístup k distanční výuce všem potřebným se nám nepovedlo uspokojit všechny poptávky. Techniku proto sbíráme i nadále a distribuujeme ji žákům a žákyním pocházejícím většinou z nízkopříjmových rodin, kterým chybí finance na zabezpečení techniky po vlastní ose,“ říká Anna Kupcová, koordinátorka sbírky v organizaci Ratolest Brno, a dodává: „Doposud získané notebooky a tablety jsme zprostředkovávali nejen našim klientům, ale také klientům spolupracujících organizací či institucí. I proto nám dává smysl podílet na sbírce s organizacemi DROM, romské středisko a IQ Roma servis, se kterými dlouhodobě spolupracujeme na společných projektech.“

Pravidla sbírky jsou velmi jednoduchá – každý, kdo vlastní použitelný notebook či tablet s příslušenstvím (tedy nabíjecím kabelem) a chce jej darovat, může přístroj přinést na recepci Divadla Husa na provázku (Zelný trh 9) kdykoliv v čase 8.00–20.00. Je přitom žádoucí z něj předtím smazat všechny osobní údaje a soubory. Následně se bude notebooku věnovat IT technik divadla, přístroj připraví k dalšímu použití a nainstaluje do něj potřebný software. Poté si jej přeberou zástupci organizací Ratolest Brno, DROM, romské středisko a IQ Roma servis a předají jej rodinám, s nimiž dlouhodobě pracují a kde najde další využití.


Související články:

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  3  4
  5  6  7  8  911
12131415161718
19202125
26272829  
Nejbližší akce
30.09. Večer s kytarou: Igor a přátelé..
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..