„Miníci“ s rouškou a bezednou nádrží rozváží pomoc Brňanům

Brno, 1. dubna 2020 – Jsou malá, na přední masce mají obří roušku, do výbavy dostala bezednou nádrž, a právě začala křižovat ulice jihomoravské metropole a rozvážet pomoc potřebným v době koronavirové pandemie. Řeč je o automobilech MINI Clubman, který společnost Renocar zdarma zapůjčila k využití brněnským charitativním organizacím. Rozvážet či naopak svážet bude například balíčky pro seniory, informační letáky či materiál pro výrobu roušek.

„Auta byla původně určena k oslavám 30. výročí naší společnosti na trhu, a už měla i polepy. Jako nejlepší dárek k tomuto jubileu však v tuto chvíli vidíme možnost nabídnout vozy k pomoci těm nejpotřebnějším,“ říká generální ředitel společnosti Renocar Peter Bittó.

Vozy s nápisem MINI PRO VELKOU POMOC brázdí od 31. března ulice Brna. Se spotřebou paliva si jejich uživatelé z řad charitativních organizací hlavu lámat nemusí – do vínku auta dostala bezednou nádrž. „Pořídili jsme jim i stylové roušky, aby lidem připomínala, že je důležité její důsledné používání,“ řekl Bittó.

„Auta jsme zatím nabídli k využití Krajské hygienické stanici, Masarykově onkologickému ústavu, Krajské potravinové bance, Lize vozíčkářů, Centru pro rodinu i dobrovolnickým organizacím jako Šijeme roušky a dalším. Vybrali jsme MINI, což může někomu evokovat, že je auto malé, ale ve skutečnosti je to jedno z největších modelů MINI,“ dodal Bittó.

První den auta vyrazila s rouškami od dobrovolníků do Společnosti pro ranou péči, která poskytuje pomoc rodinám s dětmi s postižením. Zájemci o pomoc s převozem se mohou ozvat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Září 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  6
  7  8  910111213
141516181920
212324252627
282930    
Nejbližší akce
08.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
09.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
15.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
22.10. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250