Divadelní fakulta JAMU opět spustí Univerzitu třetího věku

Brno, 20. prosince 2018 - Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně již tradičně v předvánočním čase zahájila příjem přihlášek na Univerzitu třetího věku (U3V) pro rok 2019, Přihlášky je možné zasílat až do 7. ledna nadcházejícího roku.

Divadelní fakulta JAMU byla vůbec první veřejnou uměleckou vysokou školou v tuzemsku, která kurzy U3V roku 2012 otevřela a to v cyklu Jak vzniká divadlo. Mezi seniory o ně bývá velký zájem. Za dobu existence U3V na Divadelní fakultě JAMU prošlo kurzy už bezmála osm set posluchačů.

Garantem tohoto seniorského vzdělávacího programu je bývalý děkan Divadelní fakulty, profesor Zbyněk Srba. Přednáškový CyklusJak vzniká divadlo budev příštím roce specifikován tématem Tajemství tvůrčích postupů současného divadla (klíčové inspirace, významné osobnosti, vliv příbuzných umění, historie) a je volným pokračováním předchozího programu s podtitulem Slavné osobnosti a inscenace od počátku 20. století až dodnes (divadlo, televize, rozhlas).

Univerzita třetího věku není jen místem, kde si senioři mohou doplnit své vzdělání třeba formou rozšíření svého již absolvovaného oboru. Kurz nabízí také například možnost si vzdělání na akademické půdě vyzkoušet, pokud to seniorům nebylo dopřáno v době minulé. Zároveň je U3V místo pro sociální kontakt seniorů, který je velmi důležitý pro zachování si aktivního a kvalitního života i ve stáří.Minimalizuje se tak rizikokognitivních poruch ve stáří. Duševní aktivita a pravidelné, celoživotní zatěžování paměti je důležité pro udržení paměťových funkcí. V neposlední řadě je tato forma vzdělávání místem pro setkávání lidí s podobnými zájmy, jako je divadlo a příbuzné obory. V rámci pravidelných přednášek či seminářů získají senioři vedle nových poznatků rovněž příležitost konfrontovat svoje vlastní zážitky a poznatky např. z návštěv divadel s osobitými názory a zkušenostmi významných profesionálních tvůrců a divadelních odborníků, kteří v rámci U3V přednáší.

Přihlásit se může kdokoli ve věku 55 let a výše, s jakýmkoli dosaženým stupněm vzdělání. Cyklus obsahuje třicet přednášek bohatě doprovázených obrazovými a audiovizuálními materiály a tři exkurze do brněnských kulturních institucí doplněné odborným výkladem. Za tento program zaplatí noví posluchači celkem 2.400 Kč, tedy asi 73 Kč za jednu přednášku či exkurzi. Účast na kurzech v roce 2019 není podmíněna absolvováním kurzů předchozích. K přednáškám jsou k dispozici tištěné sylaby. Vzdělávací cyklus zakončují posluchači závěrečnou prací na téma jedné z přednášekdle vlastního výběru. Na slavnostní promoci v prosinci 2019 převezmou absolventi certifikát z rukou děkana Divadelní fakulty.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
131415161719
20212223242526
2728293031  
Nejbližší akce
18.07. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
08.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
29.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
22.09. Halina Pawlowská - Manál zralé žen..

Kalendář vinařských akcí

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250