Helios
https://www.minerva-is.eu/cz/akce-pro-zakazniky/webinar-zaostreno-na-tpv

V parku Hvězdička se uskuteční již čtvrtý ročník blešího trhu

blesi trh hvezdicka brno bronxBrno, 20. září 2018 – Staré oblečení, knihy i věci z domácnosti budou moci zájemci nakupovat i prodávat na již čtvrtém Blešáku v parku Hvězdička. Ten proběhne ve středu 26. září od 15 do 18 hodin. Akce, kterou pořádá spolek Barvy brněnského Bronxu společně s organizací DROM, romské středisko, nabídne kromě možnosti nákupu zboží také občerstvení, hudbu i zajímavý workshop.

Blešího trhu v parku Hvězdička – Eugena Horvátha se mohou zájemci o prodej starých věcí zúčastnit zcela zdarma. „Věci, které se někomu zdají neužitečné, mohou jinde ještě dobře posloužit. Prodejci tak mohou přinést v podstatě cokoliv, my jim pomůžeme postavit prodejní místo, samotný prodej už bude na nich,“ vysvětluje organizátorka akce Tereza Melicharová. Cílem akce je podle ní nejen výměna a nákup zboží, ale i setkávání občanů komunity a podpora smysluplného trávení volného času. Pro všechny zúčastněné je tak připraven také doprovodný program v podobě workshopu zdobení IKEA tašek, zajištěna je i hudba a občerstvení. Akce se koná za každého počasí.

Bleší trh je jednou z aktivit tříletého komunitního projektu Barvy brněnského Bronxu (BBB), který reaguje na situaci v sociálně vyloučené lokalitě Zábrdovice, přezdívané též brněnský Bronx. Lokalita se zejména v posledních letech velice rychle mění, příliv nových obyvatel přináší příležitost změny a vzniku pestré komunity tvořené z místních i nově příchozích. Cílem projektu je tedy vytvořit místní otevřenou a svébytnou komunitu.

„Zázemí postupně vytváříme na Bratislavské 68 v prostorách bývalé Káznice, kde vzniká komunitní centrum pro naše aktivity, jako jsou například umělecké dílny-keramika, vyšívání, divadelní dílna. Připravujeme hudební zkušebnu a pouštíme se do vydávání vlastních novin. Rádi poskytneme prostor iniciativním lidem z lokality, aby zde realizovali svoje plány,“ uvedla Melicharová.


Související články:
GFI

Kulturní akce v Brně

<<  Květen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce

Žádné události

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)