Zoo získala unikátní čtyřoké rybky

hladinovka ctyroka zoo brno Brno, 3. listopadu 2017 - Dvěma očima sleduje, co se děje pod hladinou, a dalšíma dvěma pozoruje svět nad ní. Řeč je o raritní rybě hladinovce čtyřoké – a právě její exempláře získala ze zahraničí brněnská zoologická zahrada.

„Brněnská zoo získala tyto zvláštní ryby ze Zoo Stuttgart a v Čechách je jedinou zahradou, kde je návštěvníci mohou vidět,“ uvedla mluvčí zoo Gabriela Tomíčková.

Hladinovky čtyřoké (Anableps anableps) obývají v přírodě pobřežní vody od jihu Mexika po Brazílii a jsou na první pohled nápadné svým vzhledem a trhavými pohyby. Hladinovka se zdržuje při hladině tak těsně, až jí nad hladinu mírně vyčnívá část těla a hlavně její oči, které jsou horizontálně dělené a umožňují sledovat, co se děje nad i pod hladinou. Jedná se o živorodý druh, k oplození dochází uvnitř těla samice a její tělo opouští až líhnoucí se potěr.

„Nově založenou nádrž, která prezentuje rybí faunu brakických vod Jižní Ameriky, obývají hladinovky spolu s hrdložábříkem mramorovaným a sumcem širokohlavcem bičoocasým. Všechny tři druhy se v akváriích chovají jen vzácně,“ doplnila Tomíčková.

ctyroka ryba hladinovka

Foto: Roman Kočí


Související články:

Komentáře  

 
0 #1 Adalberto 2017-11-17 04:43
I have checked your website and i've found some duplicate
content, that's why you don't rank high in google, but there
is a tool that can help you to create 100% unique content, search for; Boorfe's tips unlimited content

my web blog ... TessaSmall: https://Alexis21.jimdo.com
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Plaisir de Musique, PdM

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250