Pivovary se na Špilberku utkají v soutěži o nejlepší brněnské pivo

Brno, 25. srpna 2015 - Osm pivovarů z Brna, dva dny, jeden hrad a litry piva. Tak bude vypadat Víkend s brněnskými pivovary, doprovodná akce letošní hlavní výstavy Muzea města Brna Žít pivo. Patřit jí bude poslední prázdninový víkend 29. a 30. srpna.

pivo pivovar vystava zit pivo spilberk

Pro návštěvníky to bude jedinečná šance, jak poznat všechny brněnské pivovary pohodlně na jednom místě – na Špilberku – a ochutnat, jak vlastně pivo vaří. Ba co víc: soutěžit se také bude o to nejlepší pivo.

Zatímco na výstavě Žít pivo lidé poznávají historii brněnských hospod a pivovarů, akce Víkend s brněnskými pivovary je naopak zavede do současnosti. O víkendu 29. a 30. srpna se na Špilberku sejde osmero současných pivovarů z Brna, aby se lidem představily a daly jim ochutnat svoji produkci.

Přestože Brno platí za hlavní město vinařské jižní Moravy, pivovarům se zde daří. Který z nich vaří pivo nejlépe? To vyberou přímo lidé v soutěži o nejlepší pivo.

Každý z pivovarů do soutěže vyšle podle svého uvážení nejpovedenější druh piva. Všichni, kdo se během víkendu podívají na výstavu Žít pivo, dostanou poukázku na ochutnávku vzorku piva zdarma u každého pivovaru. Jak potom hlasovat? Stačí vhodit vyplněný lístek do urny příslušného pivovaru. Hlasující budou mít šanci vyhrát balíček pivních suvenýrů a celoroční vstupné na hrad Špilberk.

K ochutnání nebudou jen současná brněnská piva. Jeden z pivovarů uvaří podle starobylé receptury speciální pivo Středověk, aby lidé poznali, jak dnes tolik oblíbený mok chutnal v dobách dávno minulých. Víkendovou akci zpříjemní kromě mnoha druhů piva také občerstvení a hudba. Zvídavější návštěvníky pak čekají každou hodinu komentované prohlídky výstavy Žít pivo.

Vstup na akci je zdarma. Po oba víkendové dny bude platit zvýhodněný vstup na výstavu Žít pivo. Ke každé zakoupené vstupence získají lidé vstupenku pro druhou osobu zdarma. Děti do 7 let budou mít vstup úplně zdarma.

Víkend s brněnskými pivovary

  • 29. srpna: 13–22 hodin
  • 30. srpna: 13–18 hodin

Můžete se těšit na tyto pivovary:

  •     Pegas
  •     Richard
  •     Magistr
  •     Lucky Bastard
  •     Líšeňský pivovar
  •     Létající pivovar Albert
  •     Parní pivovar Hauskrecht
  •     Starobrno

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...