350 ticíc korun čeká na neziskovky ve fondu Siemensu

Penize-bankovkyBrno, 29. dubna 2014 - Jihomoravské neziskové organizace mohou do 15. května 2014 posílat žádosti o grant do dalšího brněnského kola Siemens Fondu pomoci. Siemens nejzajímavějším projektům v Brně a nejbližším okolí, případně v Jihomoravském kraji, věnuje vždy v jarním a podzimním kole 250 000 Kč. Tentokrát přidává navíc dalších 100 000 Kč.

„V současné době je velmi těžké získat finanční prostředky nejen pro velké, ale zvláště pro menší neziskové organizace, které nemají administrativní pracovníky na vyplňování grantových formulářů nebo budování PR. U nás má šanci každý zajímavý projekt, ať velký nebo malý, “ vysvětluje Vladimír Štěpán, ředitel Siemens, s.r.o. odštěpný závod Industrial Turbomachinery.

V minulém, podzimním kole, se komise brněnského kola Siemens Fondu pomoci rozhodla podpořit například výstavbu vzdělávacího centra Písečník v Brně, nákup polohovacího zařízení pro stacionář v Hodoníně nebo renovaci koupelny v Diakonii v Kloboukách u Brna.

Siemens Fond pomoci

Siemens Fond pomoci rozděluje v brněnském kole od roku 2012 dvakrát ročně částku 250 000 korun. Pro zajištění co největší objektivity a transparentnosti při rozhodování jsou členy komise nejen zástupci Siemens, ale také například neziskových organizací, tisku, školství nebo státní správy. Více informací o složení komise a podpořených projektech naleznete na www.siemens.cz/fondpomoci.  Mimo to rozděluje Siemens v celostátním kole každý měsíc finanční granty v celkové výši 100 000 korun na podporu charitativních projektů v České republice.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN