Ulice Brna opět ožijí zvukem klavírů

Brno, 15. dubna 2014 - Město a jeho prostor je jako živý organismus. Má svoje dopravní tepny, rušné ulice, parkové cestičky i tajemná zákoutí. Co se stane, když do něj umístíme klavír? Změní se dynamika daného místa, potkají se lidé, kteří by se jinak nepotkali, někoho třeba jen potěší známá písnička. To vše, ale i mnohem více, mohou našemu městu přinést Klavíry pro Brno.

Projekt, který se v Brně uskutečnil již v loňském roce, navazuje na iniciativu Piána na ulici pražského kavárníka Ondřeje Kobzy. Dvě kamarádky, ke kterým se brzy přidali další nadšenci, umístily na sklonku loňského léta do brněnského veřejného prostoru hned několik klavírů. Během zimy byla většina nástrojů opravena a v tuto chvíli čekají na přestěhování do ulic. První z nich bude instalován v pátek 18. dubna mezi 15. a 16. hodinou na Kapucínském náměstí, pod schody k Biskupskému dvoru.

„Snažíme se vybírat taková místa, která mají potenciál k setkávání více generací nebo komunit. Přesně takový je i plácek pod Biskupským dvorem. Je to spíše tišší prostor, ale lidé sem chodí na procházky a do muzea, nedaleko je kostel a hojně navštěvovaná kavárna, proto nám přišel jako vhodné místo,“ vysvětluje jedna z organizátorek projektu, Pavla Spurná.

Během května a června budou přestěhovány i zbylé klavíry a na svých místech by měly zůstat opět až do podzimu. Po získání potřebných povolení by se klavír měl objevit například na nádvoří Domu pánů z Kunštátu nebo v parku Lužánky.

„Věříme, že stejně jako v loňském roce, budou i letos klavíry přinášet radost z hudby jak kolemjdoucím, tak samotným hráčům.  Lidé si o tomto zážitku budou vyprávět a třeba se i budou inspirovat k dalším nápadům, jak oživit veřejný prostor,“ dodává Pavla Spurná.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kulturní akce v Brně

<<  Leden 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  810111213
14151620
2124252627
28293031   
Nejbližší akce
22.01. Salome (1905)..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..
14.02. S batohem do Peru..
21.02. Agadir: Na strunách naděje, Teťana..
03.03. Benefiční koncert Police Symphony ..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN