BeneFikce: Dobročinný večer na podporu obětem domácího násilí

Brno, 8. října 2013 - Z vedlejšího bytu se ozývají rány a křik. Vaše kolegyně se nápadně často zraňuje. Vašeho kamaráda manželka na veřejnosti často zesměšňuje. I takto se může projevovat domácí násilí. Přijďte říct domácímu násilí STOP. Přijďte na dobročinný večer Divadla Feste a podpořte společně oběti domácího násilí. BeneFikce se bude konat v sobotu 12. října od 18 hodin v Barokním sále Místodržitelského paláce v Brně. BeneFikci spolupořádají Nesehnutí, Persefona, Amnesty International Brno a obor genderová studia FSS MU.

BeneFikce bude zahájena v 18 hodin úvodním slovem uměleckého šéfa Divadla Feste Jiřího Honzírka a ředitelky občanského sdružení Persefona Jitky Čechové. V průběhu večera vystoupí soubor Vox Iuvenalis, Ústaf Voiceband a hudební skupina Homoguru. Vrcholem večera bude dražba uměleckých předmětů, do které přispěli například streetartista TIMO, laureátka Ceny Jindřicha Chalupeckého Kateřina Šedá, která svá díla vystavovala i v londýnské galerii Tate Modern, knihy poskytlo nakladatelství HOST.  Večerem návštěvníky a návštěvnice provede herečka Petra Bučková.

Finanční výtěžek z celého večera použijeme na přímou pomoc obětem domácího násilí, které využívají bezplatného sociálního, psychologického a právního poradenství od občanského sdružení Persefona . „Domácí násilí je letos jedno z našich stěžejních témat. Dobročinný večer navíc pro Feste spojuje užitečné s užitečným. Je to společenský večer pro příznivce a partnery divadla, kterým jim chceme poděkovat za přízeň, a navíc tím můžeme přispět na pomoc obětem domácího násilí,“ uvádí umělecký šéf Divadla Feste Jiří Honzírek.

Vstupenky na BeneFikci (à 250 Kč) je možné rezervovat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Zakoupit je lze na místě před akcí nebo v předprodeji ve všední dny od 10 do 12 hodin na adrese Na zemi, Kounicova 42, Brno.


Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Srpen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  9
10111213141516
17181920212223
242526272830
31      
Nejbližší akce
29.08. VAJN & ŠAJN - pouliční festival ví..
22.09. Halina Pawlowská - Manál zralé žen..
15.10. Milena Fucimanová: Hnízda v octu..
22.10. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz 2020