Oldtimer festival promění okolí zámku Slavkov v prvorepublikové městečko

Slavkov u Brna, 26. června 2013 – Milovníci historických automobilů a motocyklů si již nyní mohou naplánovat program na sobotu 29. června. V zámeckém parku ve Slavkově u Brna se totiž uskuteční jubilejní dvacátý ročník Oldtimer festivalu. O podrobnostech akce informovala Jana Soukalová ze Zámku Slavkov.

oldtimer1

 

„Na Oldtimer festivalu návštěvníci nahlédnou do historie dopravy v historickém kontextu dvou století, počínaje koňským spřežením přes parní povozy až po současné sportovní automobily a motocykly," uvedla Soukalová.

Na Oldtimer festivalu sběratelé vystaví auta a motocykly, které patří k těm nejlepším a nejcennějším kouskům. Zámek jeho okolí se během dne promění v prvorepublikové městečko s čilým ruchem. K vidění budou stovky krásných vozidel, ženy oblečené v dobových kostýmech zapózují u naleštěných strojů, uskuteční se burza náhradních dílů a chybět samozřejmě nebudou ani stánky s občerstvením.

oldtimer pruh1

Současně bude pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, který je koncipován nejen pro milovníky historie, ale pro celou rodinu a jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka.

Oficiální zahájení akce je v 9.00 hodin. Během dne budou probíhat také prohlídky zámku.

foto: Kryštof Turek, archiv pořadatelů


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...