Nová výstava Zámku Slavkov návštěvníkům přiblíží období napoleonských válek

Slavkov, 9. května 2013 – Nejvýznamnější projekt, který bude v roce 2013 na Zámku Slavkov – Austerlitz realizován. Tak označuje novou expozici Napoleon – Austerlitz, její vedoucí Radek Žák. Výstava věnovaná bitvě u Slavkova a období napoleonských válek se návštěvníkům slavkovského zámku otevře v sobotu 12. května.

expozice slavkov

Expozice se nachází v prostorách bývalých koníren předzámčí slavkovského zámku. Konírny, tvořené dvěma propojenými budovami, které byly v rámci projektu komplexně zrekonstruovány, umožňují nápadité řešení expozice. Ta bude tvořena figurínami vojáků různých hodností ze všech zúčastněných armád, či vitrínami se zbraněmi a výbavou vojáků. Audiovizuální složka bude tvořena hranými záběry z rekonstrukce bitvy a animace, které budou doplňovat i rozsáhlé dioráma – imitace situace z průběhu bitvy s vojáky v životní velikosti. V interaktivní části si návštěvníci budou moci vyzkoušet nabíjení dobové pušky s přesnou instruktáží, nebo si potěžkat pěchotní šavli.

Realizace expozice přísně podléhá odbornému dohledu tak, aby byla do maximální míry dodržena historická přesnost. Exponáty a jednotlivé celky výstavy jsou doplněny detailními popisky a texty, které návštěvníkům ozřejmí mnohé ze zákulisí bitvy i politické situace v Evropě počátku 19. století.

foto, zdroj: vizualizace expozice Napoleon - Austerlitz, Zámek Slavkov


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Nejbližší akce

Žádné události