Nová výstava Zámku Slavkov návštěvníkům přiblíží období napoleonských válek

Slavkov, 9. května 2013 – Nejvýznamnější projekt, který bude v roce 2013 na Zámku Slavkov – Austerlitz realizován. Tak označuje novou expozici Napoleon – Austerlitz, její vedoucí Radek Žák. Výstava věnovaná bitvě u Slavkova a období napoleonských válek se návštěvníkům slavkovského zámku otevře v sobotu 12. května.

expozice slavkov

Expozice se nachází v prostorách bývalých koníren předzámčí slavkovského zámku. Konírny, tvořené dvěma propojenými budovami, které byly v rámci projektu komplexně zrekonstruovány, umožňují nápadité řešení expozice. Ta bude tvořena figurínami vojáků různých hodností ze všech zúčastněných armád, či vitrínami se zbraněmi a výbavou vojáků. Audiovizuální složka bude tvořena hranými záběry z rekonstrukce bitvy a animace, které budou doplňovat i rozsáhlé dioráma – imitace situace z průběhu bitvy s vojáky v životní velikosti. V interaktivní části si návštěvníci budou moci vyzkoušet nabíjení dobové pušky s přesnou instruktáží, nebo si potěžkat pěchotní šavli.

Realizace expozice přísně podléhá odbornému dohledu tak, aby byla do maximální míry dodržena historická přesnost. Exponáty a jednotlivé celky výstavy jsou doplněny detailními popisky a texty, které návštěvníkům ozřejmí mnohé ze zákulisí bitvy i politické situace v Evropě počátku 19. století.

foto, zdroj: vizualizace expozice Napoleon - Austerlitz, Zámek Slavkov


Související články: