Výstaviště bude od čtvrtka patřit zvířatům. Hospodářským i domácím

Brno, 24. června 2013 – Brněnské výstaviště bude od čtvrtka 27. června do neděle 30. června patřit zvířatům. Souběžně se zde uskuteční Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, veletrh Propet zaměřený na chovatelské potřeby, mezinárodní výstava koček Interfelis a mezinárodní výstava psů Intercanis. V rámci doprovodného programu se návštěvníci mohou zúčastnit řady zajímavých akcí. Na několik z nich nám dala tip Dita Brančíková z tiskového oddělení BVV.

bvv propet kocka

bvv kralici hop1. Králičí hop - velká zábava, ale i sport na světové úrovni

Králičí hop je jeden z nejmladších sportů se zvířaty, který vznikl před třiceti lety ve Švédsku, Dánsku, Norsku a teď dobývá doslova celý svět. Králičí šampióni závodí ve čtyřech disciplínách - na rovinné a křížené dráze, dalšími jsou skok vysoký a skok daleký. Závody v králičím hopu proběhnou na brněnském výstavišti v rámci chovatelské výstavy Propet ve dnech 28. až 30.června a zúčastní se jich třicet nejlepších českých závodníků v přibližně stovce startů

2. Z kočičí říše

Letošní ročník mezinárodní výstavy Interfelis slibuje účast více než tří set koček od chovatelů z České republiky, Slovenska, Rakouska, Maďarska, Polska, ale také z Itálie, Švýcarska a Ukrajiny. Ve světě je dnes uznáváno přes čtyřicet plemen koček a většina z nich bude také k vidění na víkendovém Interfelisu. Nejvíce budou v Brně budou zastoupena „módní" plemena, například krátkosrsté britské a polodlouhosrsté mainské mývalí. Uvidíme tradičně líbivé perské a exotické kočky, štíhlé siamské a orientální kočky. Návštěvníci se ale také setkají s tak výjimečnými plemeny jako americký kurl s ušima zakroucenýma dozadu nebo kurilský bobtail s krátkým, několikrát zalomeným ocasem.

3. Tři tisíce psů bude soutěžit na výstavě Intercanis

Součástí chovatelské výstavy Propet je opět prestižní Intercanis - mezinárodní výstava psů všech plemen CACIB – FCI, která se uskuteční ve víkendových dnech 29.-30.června.

4. Psí parkúr

Součástí Propetu bude i mezinárodní soutěž psů v agility. Jedná se o závod podobný koňským parkurovým skokům. Pes probíhá pod vedením svého pána překážkovou trať, přičemž se hodnotí čas a bezchybnost provedení v jednotlivých parkúrech. Závody jsou rozděleny do tří kategorií podle výšky psa. Na brněnském výstavišti bude v závodě Intercanis Agility soutěžit stovka závodníků z celé Evropy.

bvv zvirata25. Sedm set zvířat na brněnském výstavišti

Na brněnském výstavišti také vyrostou obří stáje, westernový ranč, soutěžní arény pro více než sedm set hospodářských zvířat z nejlepších českých chovů. Chovatelské svazy zde předvedou špičkové kolekce skotu, ovcí, koz, prasat a koní. Zvířata budou soutěžit v národních šampionátech v rámci Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Pro návštěvníky je už samotné předvádění a popis různých plemen nevšedním zážitkem.

Součástí výstavy bude i zábavný program, například ukázky stříhání ovcí, zpracování vlny, dojení mléka nebo výroby sýrů. Labužníky potěší ochutnávky i prodej mléčných výrobků, sýrů, masa a jedna fantastická lahůdka – kozí zmrzlina!

6. Soutěžit v předvádění masného skotu budou i junioři do 15 let

Součástí Národní výstavy hospodářských zvířat v Brně bude i kategorie juniorů. Zvířata, konkrétně masný skot, budou předvádět mladí soutěžící ve věku do 15 let. Mladí chovatelé jsou skuteční nadšenci, svou účastí dávají veřejnosti signál, že zemědělství má v ČR budoucnost, že i v tomto odvětví je generace mladých lidí, kteří chtějí farmařit, dělají to s láskou a dobře.

7. Více než stovka koní v pavilonu P

Stovka koní rozmanitých plemen bude soutěžit v přehlídkách, sportovních i westernových disciplínách. Koně budou předvedeni pod sedlem, ve skocích ve volnosti, v zápřahu jako jedno či vícespřeží i na ruce. Do bohatého westernového programu se zapojí Josefina Rašilovová z herecké-koňácké rodiny Saši Rašilova a Vandy Hybnerové, která přiveze z Vysočiny své Golden Boys quartery.

Plemeno appaloosa bude reprezentovat např. známý hřebec zbarvení leopard GF Freedom King, držitel 50 ROM titulů v halter a performance třídách, s mistryní Evropy Betkou Kroumanovou (z Equiteamu). Do jedné z disciplín, tzv equipointu se zapojí také diváci.

zvirata bvv18. Závod Pro Rodeo Tour o titul mistra ČR

Na výstavišti se pojede páté kolo nejvyšší rodeové soutěže v ČR Strabag Pro Rodeo Tour 2013 pořádaný Pro Rodeo Czech Association. Návštěvníci výstavy uvidí v pátek tréninkové jízdy , především lasovacích a dobytkářských disciplín, v sobotu a v neděli pak regulérní závody o titul mistra ČR. Divácky atraktivní program bude složený z těch nejzajímavějších a nejdynamičtějších disciplín proložený vystoupením hostů. Pro návštěvníky Prorodea se naskytne fascinující pohled na atmosféru divokého západu, vůni koní, souhru jejich jezdců a jejich schopnost zvládat bujará telata, atmosféru kovbojů, amerických aut a všeho, co k tomu patří.

9. Noční show Brno Trophy s Michaelou Kuklovou

Noční show jezdců, herců a koní s pohádkovým příběhem. Pořad bude slovem provázet známá herečka a chovatelka koní Michaela Kuklová. Děj se bude přesouvat mezi dvěma kontinenty – Evropou a Amerikou. Do představení bude zapojena řada plemen, od miniaturních koní, přes pony, teplokrevníky, westernová plemena až po impozantní shiry. Že v něm nebudou chybět také ukázky skoků, westernových a dobytkářských soutěží i jízda bez sedla a uzdy.

foto: archiv BVV


Související články:

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
101112141516
1718192021
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..