Na brněnském výstavišti probíhá výstava chovatelských potřeb Propet

Brno, 24. června 2011 (MEDIAFAX) - Po dvou letech se brněnské výstaviště stane opět světem zvířat, jejich chovatelů a milovníků. Jak sdělila marketingová manažerka akce Martina Kremlová, v termínu od 24. do 26. června se na výstavišti už po 13. uskuteční mezinárodní výstava chovatelských potřeb Propet.

propet2-250

Na akci se bude prezentovat 138 vystavovatelů z osmi zemí (ČR, Francie, Německo, Polsko, Slovensko, Srí Lanka, Španělsko, Turecko), což je podle Kremlové zárukou pestré nabídky potřeb nejen pro chovatele psů, koček, ale i terarijních zvířat, hlodavců, drobných savců, exotického ptactva a akvaristiku.

"Díky pravidelné účasti významných firem a komplexnosti akce, se Propet řadí mezi přední specializované kontraktační a prodejní výstavy v České republice," uvedla manažerka. Jak dále sdělila, expozice firem zaujmou plochu přes dva tisíce metrů čtverečních a návštěvníci je najdou v pavilonu A1 a na přilehlých venkovních plochách.

Milovníci domácích mazlíčků si v Brně přijdou na své zejména o víkendu (25. až 26. června), souběžně s Propetem totiž v areálu výstaviště v pavilonech B, D a C probíhají i mezinárodní výstavy psů a koček. Více než 4000 psů se předvede na mezinárodní výstavě psů Intercanis. Vystavována budou lovecká plemena, pastevecká plemena, pracovní, společenská, dále národní plemena i plemena dosud neuznaná Mezinárodní kynologickou federací.

Ze 42 uznávaných plemen koček jich zase většinu návštěvníci uvidí na mezinárodní výstavě Interfelis. Nejvíce budou zastoupena „módní“ plemena- krátkosrsté britské a polodlouhosrsté mainské mývalí. Návštěvníci však na výstavě najdou i méně početná plemena jako bezsrsté kočky sfinx. Chybět nebudou ani tradičně líbivé perské a exotické kočky, štíhlé siamské a orientální kočky.

Souběžně konanou akcí bude už podruhé Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, a tak návštěvu lze rozšířit o prohlídku pavilonů s hospodářskými zvířaty a venkovních stájí s koňmi. V areálu vyrostou dvě krytá a jedno venkovní předvadiště, kde budou po celý den probíhat národní šampionáty a komentované přehlídky skotu, ovcí, prasat, koz a koní. Stánky prodejců doplní nabídku o jezdecké a chovatelské potřeby, stájové vybavení i zemědělskou techniku.

Libor Popela, foto: Jiří Zach, BVV

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...