Expozice brněnské zoo rozšíří nové přírůstky

Brno, 25. července 2012 – Nové přírůstky rozšíří v nejbližší budoucnosti expozice Zoo Brno. Návštěvníci se mohou těšit na divoké soby lesní, ovce modré a tuleně kuželozubé. Na své cestě po zoologických zahradách, patřících do Euroasijské asociace zoologických zahrad a akvárií (EARAZA), se na tom dohodlo vedení brněnské zoo s řediteli zmíněných institucí. V pátek 27. července se zástupci brněnské zoo představí od 15:00 na Moravském náměstí, kde budou zoologickou zahradu prezentovat v rámci akce Prázdniny v centru. Zoo o tom informovala ve své tiskové zprávě.

tulen1

Dovoz divokých sobů lesních dohodlo vedení zoo v helsinské zoologické zahradě. Z estonské Zoo Tallinn by měly do Brna dorazit ovce modré, z lotyšské Zoo Riga tuleni kuželozubí a z polské Zoo Gdaňsk mladý samec losa.

Pracovníci brněnské zoo při své dvacetidenní cestě po Slovensku, Ukrajině, Rusku, Finsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě a Polsku navštívili celkem 16 zoologických zahrad. S některými už brněnská zoo spolupracuje, s jinými zoologové navázali nové profesní kontakty. Vzájemná jednání se týkala především výměny zvířat a společných chovatelských programů.

V ukrajinské Zoo Rovno se brněnská delegace účastnila kontroly kvality chovu vlků arktických, které poskytla právě Zoo Brno. V Zoo Limpopo v Nižním Novgorodu jednali o společných chovech lachtanů a medvědů. V Zoo Sankt Petěrburg proběhla diskuse o chovu ledních medvědů. „Bylo pro nás silným zážitkem pozorovat chovnou samici, matku naší Cory, s medvídětem. Prohlédli jsme si i chovná zařízení pro rosomáky, kuny charsa, losy, soby a maraly," přiblížil návštěvu Petěrburku ředitel brněnské zoo Martin Hovorka.

Zoologická zahrada města Brna je členem Euroasijské asociace zoologických zahrad a akvárií (EARAZA), ale i jiných mezinárodních profesních asociací, jejichž etický kodex zakazuje obchod se zvířaty. Proto si zvířata se zahraničními zoologickými zahradami vyměňuje a obchodu s nimi se neúčastní.


Související články:

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Kulturní akce v Brně

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
101112141516
1718192021
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.10. Agadir uvádí... Moravské souzpěvy..
22.10. ASTROVÍKEND - Dny tajemna a zdraví..