Cesta vlakem k našim sousedům na vánoční trhy nebo do termálů je teď výhodnější

Brno, 7. prosince 2012 – České dráhy připravily pro všechny, kteří se chtějí vydat k našim sousedům za poznáním předvánoční atmosféry, vánočních trhů nebo nakupováním dárků, speciální zlevněné jízdenky. Vlakem se nyní můžete jednoduše svést do Vídně, Bratislavy, Budapešti, Drážďan nebo Berlína, informoval mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

vanoce_trhy

Rakousko

Vídeň, Graz, Linec, Salcburk nebo Innsbruck jsou rakouská města, do kterých je možné se vydat za adventní atmosférou s výhodnými jízdenkami SporoTiket Rakousko. Například do Vídně jezdí přímé vlaky z Brna přibližně každé dvě hodiny a několikrát denně také z Ostravy a Přerova. Cena zpáteční jízdenky z Ostravy do Vídně je 988 Kč, z Brna je to pak 468 Kč.

V případě cesty regionálními vlaky například z Brna, Břeclavi, Znojma nebo z Českých Budějovic do Vídně nebo z Českých Budějovic do Lince můžete využít také výhodné zpáteční jízdenky EURegio. Jízdenka platí 4 dny, takže s ní je možné podniknout i výlet na celý víkend. Cena z Brna do Vídně je cca 478 Kč, ze Znojma je to 408 Kč a z Českých Budějovic do Vídně je to 711 Kč, do Lince pak 436 Kč.

Vlaky EuroCity jedou z Brna do Vídně necelé 2 hodiny. Přímé regionální spoje do Vídně jezdí také z Břeclavi nebo ze Znojma.

Německo

Do Drážďan jezdí z Brna přímé spoje. Nejvýhodnější je využít levné jízdenky SporoTiket Německo (od 9. prosince Včasná jízdenka Německo). Zpáteční jízdenka z Brna do Drážďan stojí cca 1508 Kč*.

České dráhy nabízejí také jízdenky do dalších míst Německa, např. do Berlína, Hamburku, Lipska, Frankfurtu atp.

Slovensko

Advent v Bratislavě, Žilině nebo Košicích, kde je řada památek, nebo v termálních lázních a aquaparcích například v Bešeňové nebo Tatralandii v Liptovském Mikuláši, lze navštívit s jízdenkami SporoTiket Slovensko.

Při cestách na Slovensko jsou také velmi zajímavé zpáteční jízdenky CityStar, které mohou využívat i malé skupiny.

Maďarsko

V maďarské metropoli je atraktivní spojení předvánoční atmosféry s návštěvou termálních lázní. Budapešť je označována za největší lázeňské město Evropy s množstvím termálních pramenů a koupališť. Do Budapešti jezdí několikrát denně spoje EuroCity (interval cca 2 hodiny) a také noční spoj s lůžkovými a lehátkovými vozy. České dráhy nabízejí levné cestování se SporoTiketem Maďarsko (denní zpáteční jízdenka od 988 Kč, zpáteční jízdenka pro noční vlak – třímístný lůžkový oddíl od cca 2 548 Kč).

Další možností je využít zvláštní zpáteční zlevněné relační jízdenky z Prahy nebo z Brna do Budapešti nebo zpáteční jízdenky CityStar, které jsou určeny pro jednotlivce a malé skupiny.

Polsko

Advent lze strávit také v historickém Krakově, Klodzku, Wroclawi nebo polské metropoli Varšavě. Do těchto polských měst jezdí přímé spoje z Prahy, Pardubic, Olomouce a Ostravy. Pro vybrané relace jsou v nabídce levné jízdenky SporoTiket Polsko. Například zpáteční cesta Praha – Varšava je k dispozici od 988 Kč, z Pardubic do Wroclawi je to 572 Kč.

Pro další trasy je možné využít výhodné zpáteční jízdenky s názvem MOST a o víkendech v příhraničí také SONE+Polsko.

Další podrobnosti o vlakových spojích, slevách a jízdenkách do zahraničí naleznou cestující na webových stránkách Českých drah www.cd.cz.

Zdroj: České dráhy


Související články:

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF