Tři kamióny autolékárniček míří z Veverské Bítýšky na charitu

Praha/Brno 11. října 2012 - Společnost HARTMANN - RICO daruje 40 000 kusů autolékárniček v hodnotě 7,8 miliónů korun na dobročinné účely. Objem tří kamiónů se zdravotnickým materiálem putuje z Veverské Bítýšky, kde se nachází výrobní závod, k jednotlivým obdarovaným organizacím.  

Hartmann_Rico_venuje_40000_autolekarnicek_na_dobrocinne_ucely

„Plně funkční a kvalitní autolékárničky uvolňujeme z našich skladových zásob pro charitativní účely. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo najít způsob, jak velké množství zdravotnického materiálu využít pro dobrou věc,“ uvedla Irena Malá, PR manažerka společnosti HARTMANN – RICO.

„Čtyřicet tisíc autolékárniček poskytneme do projektů dobročinným organizacím, v nichž budou i nadále pomáhat léčit,“ doplňuje Malá.     

Část autolékárniček v hodnotě 3,7 miliónů korun míří do Českého červeného Kříže. „Organizace je efektivně využije v rámci pořádaných kurzů první pomoci, především pro budoucí řidiče, pro zdravotníky zotavovacích akcí či absolventy dalších typů kurzů. Materiální dar pomůže i za hranicemi České republiky a prostřednictvím Rakouského červeného Kříže poputuje na pomoc Rumunsku,“ upřesnila Mgr. Miroslava Jirůtková, vedoucí Programového oddělení ČČK.

Další část autolékárniček byla věnována neziskové humanitární organizaci Charita Česká republika. Ta je přerozdělí do jednotlivých diecézních charit, které je použijí při sociálních a zdravotnických službách a v neočekávaných situacích také při poskytování humanitární pomoci v České republice a v zahraničí.    

V neposlední řadě využije také hodnotný materiální dar  Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a Vězeňská služba ČR.

(red), foto: HARTMAN - RICO


Související články: