Děti se mohou stát rytíři snadno a rychle na Špilberku

Brno, 9. srpna 2012 - Přemýšlíte, kam vyrazit v sobotu 11. srpna s dětmi? Zkuste například zamířit na brněnský Špilberk. Zde se totiž v programovém bloku s názvem “Rytířem snadno a rychle“ mohou vaše děti dozvědět, co to byl středověk, kdo to byl rytíř a jak se měl chovat podle rytířského kodexu.

Vždyť nejen mečem musel umět vládnout, ale také jeho chování a znalost literatury a poezie byly nedílnou součástí rytířské cti. A tak ti, kteří podniknou výlet do historie, budou mít možnost vyzkoušet si jak ovládání meče, kopí, luku či kuše, tak musí složit i zkoušku z chování k dámám včetně přednesu básně či písně. A tomu všemu budou asistovat dobově odění rytíři, kteří budou dbát na spravedlivé ocenění výkonů.

To však platí i pro děvčata, která budou moci zasednout jako dvorní dámy při turnaji, pokud splní úkoly zvlášť pro ně připravené. Na turnaji se utkají nejlepší adepti rytířství o titul královského rytíře, který bude na závěr představení pasován králem a obdrží stvrzující glejt.

Vstupné na představení je 50,- Kč. Začátky v 16.30 hodin. Více informací: Radim Dufek, 542 123 648, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

(red), ilustrační foto: Kryštof Turek


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)