Potápěčský klub Trygon Brno slaví 50 let a v sobotu se potápěči pokusí o světový rekord

potapecBrno, 12. července 2012 - Nejstarší potápěčský klub v Brně TRYGON BRNO letos oslaví již 50 let své činnosti. Klub byl založen v roce 1962 a dodnes v Brně úspěšně působí. U příležitosti mohutných oslav proběhne v sobotu 14. 7. 2012 v areálu plaveckého stadionu za Lužánkami velká zábavní akce. V jejím rámci se potápěči Trygonu a dalších spřízněných klubů pokusí překonat světový rekord v počtu potápěčů v bazénu.

V rámci oslav s názvem Akce Bublina proběhne v sobotu v areálu plaveckého stadionu za Lužánkami soutěžní dopoledne. Potápěče a další příznivce klubu TRYGON BRNO čeká soutěž v plavání pozpátku, závody ve sjezdu na snowboardu do hloubky, jízda po dně na koloběžkách na čas a otevřené mistrovství Evropy v hooveringu (vznášení se). Soutěžní dopoledne pak završí pokus o světový rekord v počtu najednou ponořených potápěčů v bazénu.

„Naše kulaté výročí důstojně oslavíme recesistickou akcí, jak se ostatně na potápěče sluší a patří. Každý z účastníků si odnese DVD s videonahrávkami z akcí klubu a další drobné dárky, vítězové soutěží navíc získají i hodnotné ceny,“ sdělil za organizační tým Miloš Zezula - šéf, maskot a hlavní idea maker klubu TRYGON BRNO. „Akce má však i svůj praktický smysl – co nejvíce provzdušnit a prokysličit vodu v bazénu a tím ji zkvalitnit a vyčistit,“ dodal Zezula. Potápěči Trygonu Brno se průběžně po celý rok podílejí na údržbě bazénu a čistění jeho dna i stěn od nánosů řas a nečistot.

Potápěčský klub TRYGON BRNO vznikl v roce 1962. Klub dlouho působil pod hlavičkou tehdejšího Svazarmu, jeho členové se záhy začali zabývat také vývojem a výrobou potápěčského vybavení, které v té době nebylo na českém trhu k dispozici. „Začínali jsme s ideály, odvahou a nadšením. Nebyla dostupná žádná výstroj ani potápěčské brýle, šnorchly či ploutve. Vyráběli jsme brýle z gumových kyblíčků pro děti, sklo uřezal sklenář a první ploutve byly dokonce z linolea přidrátovaného k sandálům. Šnorchly se pak vyráběly z novodurových trubek nad plynovým sporákem a náustky se koupily v lékárně,“ popisuje začátky brněnských potápěčů Miloš Zezula.

Ve druhé polovině r. 2000 navázal Miloš Zezula na tradici Trygonu otevřením potápěčského obchodu a klubu na plaveckém stadionu Brno za Lužánkami, kde se po letech také sešli veteráni z původního Trygonu. Potápěčský klub TRYGON BRNO chce navázat na staré dobré tradice i v dnešní moderní době. Úspěšně rozvíjí a popularizuje sportovní potápění prostřednictvím pořádaných kurzů a akcí pro co nejširší veřejnost na tradičně vysoké profesionální úrovni.

(red)


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
13.12. Leoš Janáček: Putování dušičky a s..
14.12. Vánoční mini jarmark a hudební vst..
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína