Devatenáct brněnských misionářů jede na rok do Konga, Indie a Bulharska

Brno, 8. června 2012 (MEDIAFAX) - Devatenáct křesťanských dobrovolných misionářů vycestuje o víkendu z Brna do osmi zemí světa, kde budou rok bez nároku na honorář pomáhat přežít dětem a mládeži na ulici. Kromě Konga či Indie vycestují dobrovolníci například také do Německa nebo Bulharska.

"Hlavní náplní mise dobrovolníků bude péče o děti ulice, výuka žáků na venkovských školách a organizace volného času pro děti ze sociálně vyloučených rodin," řekla mluvčí biskupské konference Zuzana Burdová.

Před samotným odjezdem absolvovali všichni dobrovolníci důkladnou několikaměsíční přípravu. Ta jim má pomoci adaptovat se na odlišné životní podmínky v zahraničí a zvýšít tím i efektivitu jejich práce. "I po návratu se pak budou dobrovolníci dále věnovat rozvojové problematice, podílet se na přípravě svých následovníků či stále na dálku podporovat projekty v místech, kde prožili několik měsíců svého života," poznamenala Burdová. Právě tento koloběh podle ní výrazně napomáhá k dlouhodobé udržitelnosti a efektivitě křesťanského projektu nazvaného Adopce nablízko.

Misionáři se před odjezdem rozloučí se svými rodinami v sobotu při malé slavnosti v Salesiánském středisku Brně-Líšni. V průběhu večera se veřejnosti představí nejen právě vysílaní misionáři, ale i ti současní a bývalí.

Každý návštěvník slavnosti bude mít podle Burdové možnost ochutnat exotická jídla, vyzkoušet si autentické oblečení nebo se podívat na výstavu předmětů z nejrůznějších koutů světa. Závěrem večera vystoupí Jaroslav Mikeš, který navštívil školy a střediska v Indii a Bangladéši, kde působí dobrovolníci z České republiky.

V neděli pak dostanou dobrovolníci požehnání na cestu. Kněz je udělí při mši v půl deváté ráno v tělocvičně Salesiánského střediska mládeže.

Adopce nablízko je rozvojový projekt občanského sdružení SADBA, jehož prostřednictvím odjelo do světa již více než 100 dobrovolníků. Náklady na roční činnost misionáře zpravidla částečně hradí dotace ministerstva vnitra, případně České národní agentury Mládež, ale částečně se na nich dobrovolníci podílejí sami. V některých případech tak podle zjištění agentury Mediafax musejí z vlastní kapsy za možnost pomáhat lidem v rozvojových zemích zaplatit až pětašedesát tisíc korun.

Jiří Nováček

Související články:

Kulturní akce v Brně

<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  9
101112141516
17181920212223
242526272829 
Nejbližší akce
18.03. Civilní Obrana - Melodka..
23.04. Agadir: Na strunách naděje, Oleg S..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Šalina 300x250