Charitativní vernisáž pomůže dětské traumatologii

Brno, 18. dubna 2012 – Nadační fond Modrý hroch podporující léčbu zraněných dětí na traumatologii v Brně pořádá ve čtvrtek 19. dubna ve Wannieck Gallery od 18 hodin charitativní vernisáž fotografií Roberta Vlka. Výstava zachycuje prostředí dětské traumatologie a obrazy jejích pacientů. Součástí večera bude vystoupení flamenca s tanečnicí Veronikou Vítkovou. Výtěžek akce věnuje fond Klinice dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie Fakultní nemocnice Brno.

dite

Nadační fond pravidelně pořádá v dětské nemocnici výtvarná odpoledne, v rámci kterých tvoří dětští pacienti obrazy speciální metodou, která se nazývá enkaustika – malba horkým voskem. Je to velmi jednoduchá zábavná metoda a především časově i fyzicky nenáročná pro děti všech věkových kategorií. A právě v rámci této aktivity Modrého hrocha v nemocnici byly také pořízené zajímavé fotografie zachycující „život kliniky" talentovaným mladým fotografem Robertem Vlkem, který s nadačním fondem již dlouhodobě spolupracuje.

Slavnostní vernisáž bude zahájena benefičním vystoupením Flamenca s tanečnicí Veronikou Vítovou a hudebně bude vernisáž doprovázet jazzově-smyčcový Indigo Quartet. Osobně se vernisáže zúčastní i patron nadačního fondu reprezentant ČR ve sjezdovém lyžování Ondřej Bank.

Výtěžek tohoto večera bude věnován Nadačním fondem Modrý hroch Klinice dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno na zlepšení léčby dětí po úrazech. Obrazy od dětských pacientů a fotografie Roberta Vlka bude možné zakoupit přímo na vernisáži.

Nadační fond Modrý hroch je nezisková organizace, která již osmým rokem podporuje dětskou traumatologii v Brně, léčbu a hospitalizaci zraněných dětí, vědecký výzkum a veřejnou protiúrazovou osvětu v oblasti prevence dětských úrazů. Spolupracuje především s Klinikou dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno, která je jedním z osmi deklarovaných dětských traumatologických center v ČR. Patronem nadačního fondu Modrý hroch je reprezentantem ČR v alpském lyžování Ondřej Bank a během 7 let svého působení se podařilo nadačnímu fondu získat díky více než 9 milionů korun. Ze získaných finančních prostředků byla zakoupena například nová polohovací lůžka, nadstandardní přístroje pro dětskou chirurgii a traumatologii, byly vybudovány vzorové pokoje pro matku a dítě, dětem se zrekonstruovala jídelna a herny přímo na klinice.


Související články: