Zoo o víkendu přivítá jaro. K vidění budou mláďata i velikonoční jarmark

zoo_oteviraniBrno, 4. dubna 2012 – Velikonoční víkend 7. - 9. 4. 2012 bude v brněnské zoo patřit všemu, co k jaru a těmto svátkům patří. Otevírání zoo tentokrát doplní velikonoční jarmark s tvořivými dílnami. V Dětské zoo pak na návštěvníky čekají mláďata kůzlat, jehňat, kuřátek a dalších zvířat. Na své si přijdou dospělí i děti. O programu informovala tisková mluvčí Zoo Lucie Kapounová.

Otvírání brněnské zoo po zimě je již tradiční akcí, letos ji však doplníme o speciální velikonoční jarmark. Ten návštěvníkům celé tři dny nabídne kraslice, pomlázky, ručně pletené košíky, keramiku, svíčky, ručně vyráběná mýdla, vyšívaná přání, dřevěné hračky, modrotisk a samozřejmě nesmíme zapomenout na perníčky, vizovické pečivo, uzené a sýrové pochoutky nebo domácí medovinu!

Jarmark bude doplněn o speciální tvořivé dílny, kde si bude moci každý vyzkoušet, jak se např. vyrábí svíčky, mýdla, korálkové ozdoby nebo již tradiční velikonoční kraslice.

Centrem všeho dění bude Dětská zoo, kde jinde také ukázat živé symboly jara, kterými jsou mláďátka. Přijďte se společně se svými dětmi podívat na malá kůzlátka, jehňátka, kuřátka nebo králíčky! Děti jsou v Dětské zoo se zvířaty v přímém kontaktu a naši chovatelé na vše nejen dohlíží, ale malým návštěvníkům poví mnohé o tom, jak zvířecí obyvatelé Dětské zoo žijí, co mají rádi nebo jak mohou být člověku užiteční. Kdo má zájem, může se svézt na ponících!

Sobotní program v zoo bude navíc doplněn o speciální program, kdy v 14:00 hod mohou návštěvníci vidět stříhání ovcí. V 15:00 vystoupí na podiu nad Dětskou zoo slovenský folklórní soubor Poniklec a v 16:00 hodin se na stejném místě mohou děti i dospělí podívat na pohádku z dílny divadla Kufr – balady Nevěsty a Smrti.

Na velikonoční pondělí doplní program v zoo soutěžní stezka. Zoo je otevřena od 9.00 do 18.00 hodin.

(red), foto: archiv Zoo Brno


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)