Brněnské studio České televize natáčí povídkový cyklus s Bolkem Polívkou

Brno, 27. března 2012 – Režisér Zdeněk Zelenka točí v těchto dnech v brněnském studiu České televize povídkový cyklus Setkání s hvězdou. V trojici příběhů scenáristů Martina Bezoušky a Luboše Baláka se tentokrát představí Bolek Polívka. Polívka se představí ve třech povídkách, ve kterých zahraje čtyři rozdílné charaktery lidí - v jednom z příběhů si totiž zahraje dvojroli. V povídkách se dále představí například Nela Boudová, Martin Kraus Jiří Pecha a další herci herci převážně z moravských divadel. Štáb natáčí do 7. dubna v Brně a okolí.

bolek_polivka_ct

„O tom, že je Bolek Polívka herec mimořádných kvalit jsem se přesvědčil například při natáčení mého filmu Hodina klavíru, kde ztvárnil citlivou, dojemnou, psychologicky věrohodnou postavu, napsanou Jiřím Hubačem," říká režisér Zdeněk Zelenka a dodává: „Jakmile jsem dostal nabídku na natočení tří povídek s Bolkem v hlavní roli, nezaváhal jsem proto ani vteřinu. Zároveň jsem si ale uvědomil, jak nelehký to bude úkol, protože připravit pro něho tři naprosto odlišné herecké úlohy je sice nesmírně lákavé, ale také obtížné. Jsem rád, že se k takovémuto reprezentativnímu portrétu brněnská televize rozhodla, protože hezkých úkolů pro velké herce je v současné zkomercionalizované době čím dál míň a jedná-li se navíc o komedie, nelze než poděkovat osudu a brněnským kolegům, že mne k takovéto příjemné práci přizvali."

V příběhu Martina Bezoušky Romance vytvoří Bolek Polívka postavu úspěšného developera, který je šedou eminencí politiků a v zákulisí intrikánsky tahá za nitky. Do politiky se snaží všemožně protlačit i svého syna Jakuba (Martin Kraus), studenta medicíny, jenž se má, podle otcových představ, při vystoupení v televizní diskuzi prezentovat jako budoucí starosta jejich městečka. Jenže vše nakonec dopadne úplně jinak, protože za nitky osudu tahá někdo úplně jiný. V příběhu dále hrají Nela Boudová, Iveta Austová, Simona Peková, Jiří Pecha a další.

polivka_boudova_zelenka

V povídce Exekutor, žánrovém sci-fi příběhu s hororovými prvky a překvapivou pointou, který je podle slov jeho autora Luboše Baláka poctou mistru tohoto žánru Roaldu Dahlovi, hraje Bolek Polívka neúprosného úředníka, kterému je zákon nade vše. Když se však spolu se svým ambiciózním asistentem (Jan Hofman) shodou náhod dostane do minulosti, vyjdou najevo opravdu otřesné skutečnosti o tom, o koho ve skutečnosti jde. V příběhu dále hrají Bohumil Klacl, Jiří Pecha a další.

V satirické anekdotě Martina Bezoušky Jak za starých časů se v divadelním foyeru potkávají dva spolužáci: mlčenlivý jevištní mistr Vojtěch Voděnka (Bolek Polívka) a ambiciózní politik (Arnošt Goldflam), aby spolu prožili zcela neplánovaný večer, ve kterém se definitivně odhalí jejich skutečné charaktery. V příběhu dále hrají Ladislav Kolář, Jan Mazák, Zdeněk Černín, Michael Beran, Jiří Pecha a další.

foto: Jef Kratochvil, archiv ČT Brno


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...