V Brně létaly vzduchem mobily, rekord však pokořen nebyl

Brno, 14. září 2011 - Velký počet návštěvníků přišel hodit telefonem do dálky na akci Zahoď mobil, která se konala v Brně. Velcí i malí zájemci se zúčastnili zajímavých soutěží, přinášeli vysloužilé elektro k recyklaci, ale především bojovali o postup do celostátního kola Mistrovství ČR v hodu mobilem.

Hod_mobil

V ženské kategorii se stala mistryní Jihomoravského kraje Adéla Sedláčková s výkonem 35,1 metru a v mužské kategorii se mistrem kraje stal Pavel Šic, kterému se dokonce podařilo hodit 76,1 metru. V rámci vyhlášení vítězů došlo i k předání stovky repasovaných mobilních telefonů nadaci Lejly Abbasové Asante Kenya.

Mezi základními školami zvítězila ZŠ Svážná Brno. Programem provázela známá moderátorská dvojice Petr Svěcený a Vojtěch Bernatský, vrcholem celého soutěžního a osvětového dne byl koncert kapely KRYŠTOF, který se dočkal obrovského zájmu návštěvníků.

hod_mobil2

Akci pořádala nezisková organizace Asekol, soutěžilo se o hodnotné ceny věnované společností Samsung. „Prostřednictvím akce jsme chtěli nejen najít mistra republiky v hodu mobilem, ale především zábavnou formou upozornit na skutečnost, že  zdaleka ne všichni občané staré elektrospotřebiče třídí. Největší problém je přitom dlouhodobě především s těmi drobnými, jako jsou právě mobilní telefony,“ vysvětlila záměr Jitka Šimková, manažerka projektu, a dodala: „V poslední době však množství odevzdaného drobného elektroodpadu narůstá, což je skvělá zpráva.“

Výsledky krajského kola Mistrovství ČR v hodu mobilem do dálky:
Ženy:                                                  Muži:  
1.    Adéla Sedláčková   35,1m           Pavel Šic         76,1m
2.    Barbora Křížová      33,6m           Lukáš Klíma    66,8m
3.    Kristýna Lehká        23,6m           Jan Plošek      63,9m

Aktuální nejlepší výsledky v ČR
Filip Ismail (Mladá Boleslav) – 76,8 m
Kateřina Reehová (Hradec Králové) – 48,1 m

Světoví rekordmani
Chris Hughff – 95,83 m
Jana Singleton – 53,52 m


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...