VUT- nakladatelství Vutium

Brněnská zoo si přivezla „Bílého slona“!

Brno, 25. května 2011 – Za podpory Unie českých a slovenských zoo a za morální podpory mnoha zoologických zahrad si letos cenu Bílý slon, v kategorii „expozice roku“, odnesla brněnská zoologická zahrada, a to za expozici Dětská zoo. Udílení cen se dnes uskutečnilo ve Štramberku.

Sdružení Česká ZOO od roku 1994 vyhlašuje soutěž o nejlepší odchov roku:  BÍLÝ SLON.
Předání cen BÍLÝ SLON  je v kategoriích:
Odchovek roku – savci
Odchovek roku – ptáci
Odchovek roku – ostatní

Tato ocenění jsou na základě přísných kritérií každoročně udělována nejúspěšnějším zoologickým zahradám v ČR A SR. V roce 2008 za přirozený odchov dvojčat ledních medvědů získala Zoo Brno druhé místo v kategorii Savci. Dále jsou udělovány ceny i v kategorii „expozice roku“. V květnu 2006 se dostalo brněnské zoo významného uznání v podobě ceny Bílý slon za komplexní přestavbu expozice vlků.

Samotná historie spadá do roku 1994, kdy základní myšlenkou sdružení byla a je především podpora chovatelské práce českých a slovenských zoologických zahrad a popularizace jejich činností i výsledků a samotné zviditelňování zoologických zahrad vůbec, jako jednoho z nejdůležitějších nástrojů dnešní společnosti v jejím úsilí o odvrácení ekologické katastrofy zachování existence zvířecích druhů. Hlavní důraz sdružení je položen na chovatelskou a odbornou práci zoologických zahrad, především jejich chovatelů, jejichž práce, je v případě úspěšného odchovu oceňována v mezinárodní soutěži (české a slovenské ZOO) vedené pod názvem „Odchovek roku“. Dalším významným motivačním prvkem pro zoologické zahrady ze strany sdružení je oceňování zoologických zahrad v případě vytvoření nově otevřené expozice pro veřejnost, která nejlépe naplňuje potřeby chovu a odchovu exotických zvířat v zajetí. Tato část soutěže je vedena pod názvem „Expozice roku“.  Zoologické zahrady, i když jsou sami odkázány na finanční prostředky jiných subjektů, projevují snahu získat toto ocenění, jak je zřejmé z výsledků všech ročníků předávání těchto ocenění. Přihlášení do těchto soutěží má svá nastavená kritéria a záleží pouze na zoologické zahradě, jaký odchov zvolí a do jaké kategorie se přihlásí.


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Inzerce

Kulturní akce v Brně

<<  Prosinec 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     
  3  4  6
101516
171920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
18.12. Téma Grálu v dílech Richarda Wagne..
18.01. Svatební veletrh v Brně..
23.01. SHOW stání - Stand-up comedy..

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Ocean48
Velkobílovická vína