Jarní Festival otevřených sklepů na Znojemsku se blíží

Festival otevřených sklepů 07 350x233Brno, 2. března 2018 – Festival otevřených sklepů zavítá na jaře na Znojemsko. Za 10 let historie festivalu je to již počtvrté, kdy budou festivalové autobusy brázdit krajinu vinic pod historickým městem Znojmem. Kromě centra regionu bude možno navštívit sklepy ještě v obcích Nový Šaldorf-Sedlešovice, Šatov, Chvalovice a Hnanice.

Jarní Festival otevřených sklepů zavítá na Znojemsko. K ochutnání budou jiskřivá bílá vína – zejména Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a voňavý Sauvignon. O víkendu 21. a 22. dubna se návštěvníkům naskytne jedinečná příležitost degustovat vína třicítky vinařů v pěti obcích na Znojemsku. Ve Znojmě, Novém Šaldorfu, Šatově, Chvalovicích a Hnanicích si bude možno k degustaci vybírat z přibližně 300 vzorků vín, k tomu navíc spousta krajových specialit. Znojemská vinařská podoblast byla svými kvalitními víny známá už před 500 lety, dnes ji reprezentují zejména vína se značkou VOC – Vína originální certifikace, která prochází přísným hodnocením samotných vinařů Znojemska. Certifikace je zárukou kvality místních vín a podporuje dobré jméno vinařů. Týká se tří zde nejtypičtějších odrůd – Sauvignonu, Ryzlinku rýnského a Veltlínského zeleného.

V ceně dvoudenní vstupenky je degustace všech festivalových vzorků, vstup do všech sklepů, tištěný průvodce s podrobnými medailonky vinařů, degustační sklenička, stylová taška, možnost využití festivalové autobusové dopravy a vstup na vybrané akce doprovodného programu zdarma. Centrální registrační místo je v Obecním sále Modrých sklepů v Novém Šaldorfu a bude otevřeno v sobotu 21. dubna od 8:00 do 15:00 a v neděli od 10:00 a 12:00 hodin. Kyvadlová doprava mezi obcemi zdarma bude zajištěna po celou dobu festivalu. Více na www.otevrenesklepy.cz.


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit