Novinky brněnských vinoték - červenec 2017

Brno, 1. července 2017 – V letním období má každé víno, každý jeho typ a nuance, své místo. Osvěžující bílá vína přijdou k duhu v parném dni. Ta sladší pak v okamžiku, kdy máme chuť mlsat. Červená vína doplní jídla z grilu a růžová… ta jsou vhodná vždy a všude.

Sauvignon 2016 pozdní sběr - NOVÉ VINAŘSTVÍSauvignon 2016 pozdní sběr

NOVÉ VINAŘSTVÍ
Morava, Mikulovská podoblast, Drnholec, Langewarte
208 Kč (KLV)

Je to mladé, svěží víno s výraznější kyselinkou, u kterého převažují ovocité, zejména broskvové tóny. Zbytkový cukr 0,9 g/l, kyseliny 7,5 g/l, alkohol 12,5 %.


Pinot Blanc 2015 - Chateau Marco 0

Pinot Blanc 2015

Chateau Marco
Slovensko, Južnoslovenská oblast, Strekovský rajón
329 Kč (CHM)

Bílé suché víno s 12,5 % alkoholu; cukernatost moštu při sběru byla 22,5 °NM. Keře jsou vysázeny do teplejších poloh mírných svahů s jižní expozicí. Víno se světle žlutým odstínem, s přitažlivou vůní květů a plnou sametovou chutí s nádechem chlebovinky a přezrálého ovoce. Doporučeno k vařenému masu, přírodním úpravám vepřového masa, telecím specialitám a tvrdším sýrům.

Petit Chat 2015 kabinetní víno

Petit Chat 2015 kabinetní víno - SPIELBERG CZ

SPIELBERG CZ
Morava, Slovácká podoblast, Archlebov
240 Kč (PEA)

Petit Chat neboli kočička je kombinací typických francouzských odrůd Chardonnay, Pinot Blanc a Pinot Meunier, kterým se daří na vinici Dolní Malíny, na trati Malíny v Archlebově. Cuvée má zlatavou barvu, ovocnou vůni a krémovou chuť, takže se hodí nejenom jako dárek, ale hlavně jako skvělé víno k lehčímu jídlu.
Zlatá medaile – Národní soutěž vín 2016 – Slovácká podoblast (Valtice)
Stříbrná medaile – Cuvée 2017 (Ostrava)

Hibernal 2015 MZV - Vinné sklepy U Jeňoura 0

Hibernal 2015 MZV

Vinné sklepy U Jeňoura
Morava, Slovácká podoblast, Prušánky
225 Kč (MBV)

Bílé polosuché víno s 14,0 % alkoholu, 5,6 g/l zbytkového cukru a 5,8 g/l kyselin. Je jiskrné žluté barvy s vůní zralých nektarinek a vanilky. Vyvážená chuť s dobrou kyselinkou a ovocnou šťavnatostí liči, nektarinky a broskve, které přetrvávají i v delší dochuti. Svou vyvážeností je univerzálním společníkem celého menu, vhodné k čerstvému kozímu sýru nebo jen tak pro potěšení.
Stříbrná medaile – GRAND PRIX VINEX 2017 (Valtice)

Pálava 2016 pozdní sběr - Templářské sklepy Čejkovice

Pálava 2016 pozdní sběr

Templářské sklepy Čejkovice
Morava, Velkopavlovická podoblast, Čejkovice, Šatrapky
239 Kč (HVV, LIQ, MBV, PEA)

Bílé polosladké víno řady Sanctus Victoria – speciální edice Karel IV. Je mírně olejové konzistence, ve vůni se snoubí tóny kompotovaných mandarinek, citrusů, skořice a růží. Chuť je příjemně nasládlá, šťavnatá, připomíná kandované ovoce s jemnou kořenitostí v závěru. Má 13,5 % alkoholu, 21,6 g/l zbytkového cukru a 5,8 g/l kyselin. Doporučeno k sladkým dezertům, jako je Tiramisu nebo palačinka s banánem a čokoládou.

Savilon 2016 pozdní sběr - VINICE  HNÁNICE 0

Savilon 2016 pozdní sběr

VINICE – HNÁNICE
Morava, Znojemská podoblast, Slup, Kacperky
190 Kč (INT)

Bílé polosladké víno s 12,5 % alkoholu, 30,2 g/l zbytkového cukru a 6,3 g/l kyselin. Panenský sběr, tedy první víno z nové vinice, má zelenožlutou barvu. Osloví aromatem květového medu, banánu s dotekem hluchavky, v chuti kombinuje hutné tóny kopřivy a žlutého melounu. Doporučeno k limetkovému francouzskému koláči.

Frankovka rosé frizzante 2016 MZV - PavlovínFrankovka rosé frizzante 2016 MZV

Pavlovín
Morava, Velkopavlovická podoblast, Klobouky u Brna, Ostrá
99 Kč (PAV)

Růžové polosladké víno. Barva vína je světle růžová, vůně expanzivní, plná, s dominancí jahod a malin. Chuť je velmi elegantní s ovocno-jogurtovými tóny podpořenými příjemným perlením, které dává vínu svěžest. Doporučeno ke studeným letním salátům, ovoci, zelenině, sýrům.

Zweigeltrebe rosé 2016 kabinetní víno - Vinařství VajbarZweigeltrebe rosé 2016 kabinetní víno

Vinařství Vajbar
Morava, Velkopavlovická podoblast, Přítluky, Přítlucká hora
159 Kč (VPV)

Dynamické víno, které snoubí trochu zbytkového cukru s živou kyselinou. Partner v gastronomii. Barva je pohledná, jahodovo-malinová. Vůně je velmi bohatá a oblá. Přináší celý koš letního bobulového ovoce a čerstvé jahody se smetanou. Chuť je elegantní i hravá. Svěží nástup rybízů a višní postupně přechází k jahodové zmrzlině a malinovému sorbetu. Středně dlouhý závěr. Doporučeno ke grilované zelenině i dalším specialitám na grilu. Víno se probojovalo do knihy nejlepších 1000 vín světa!

Zweigeltrebe rosé 2016 pozdní sběr - SPIELBERG CZZweigeltrebe rosé 2016 pozdní sběr

SPIELBERG CZ
Morava, Slovácká podoblast, Žarošice, Oulehle
205 Kč (PEA)

Suché svěží růžové víno. Sytá barva a vůně jahod se skvěle hodí k lehčím pokrmům. Hrozny odrůdy Zweigeltrebe nazrály na staré vinici Oulehle, trati Maliny v malebné vinařské obci Žarošice.
Bronzová medaile – Great American International Wine Competition 2017 (USA)
Stříbrná medaile – Finger Lakes International Wine Competition 2017 (USA)

Frankovka rosé 2015 MZV - NATURVINIFrankovka rosé 2015 MZV

NATURVINI
Morava, Mikulovská podoblast, Bavory, Růžová
245 Kč (SKL)

Růžové polosladké víno s 12,0 % alkoholu, 21,4 g/l zbytkového cukru a 6,5 g/l kyselin. Vůně čerstvého ovoce, barva starorůžová. Chuť ovocná a sametová. K jídlu vhodné k těstovinám, zeleninovým salátům. Hrozny sbírané ručně při cukernatost moštu 21° ČNM.

Cabernet-Sauvignon-2012---Chateau-Marco

Cabernet Sauvignon 2012

Chateau Marco
Slovensko, Južnoslovenská oblast, Strekovský rajón
420 Kč (CHM)

Víno tmavé, rubínovo-granátové barvy, s působivou pevnou ovocnou vůní, ve které dominují tóny černého rybízu, ostružin a borůvek, zvýrazněné minerálností. Chuť je odrůdově ovocná, s výraznými tóny cassis a dalšího černého bobulového ovoce, s jemnou kořenitostí, impozantní strukturou kyselin a taninů a s ovocně silnou dochutí. Vhodné k šťavnatým úpravám zvěřiny a hovězího masa, steakům a také k různým typům tvrdých sýrů. 13,5 % alkoholu.

Uvedené ceny jsou doporučené koncové, včetně DPH. Jsou platné v den uveřejnění článku a můžou se tak výrazně lišit od aktuální nabídky.

Jan Přikryl, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přehled vinoték – červenec 2017

HVV Hradní vinotéka Veveří MBV Moravská banka vín
CHM Chateau Marco PAV Pavlovín
INT INTERDRINKS PEA Don Pealo
KLV Klášterní vinárna SKL Sklizeno
LIQ Liquor shop a vinotéka HY&VE co VPV Vinotéky Pálavské vrchy


Více v Přehledu brněnských vinoték


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN