Sobota 7. února přeje vinařským akcím na celé jižní Moravě!

Brno, 5. února 2015 – Na řadě míst na celé jižní Moravě se v sobotu 7. února budou konat zajímavé vinařské akce. Pokud patříte mezi milovníky vína, přinášíme vám seznam tipů, kam vyrazit.

Hustopeče, Na Hradbách
Sedmý ročník tradiční akce Hustopečský masopust "Na Turhandlích" se koná v Hustopečích. Oslava blížícího se jara, barevné a veselé masky, zabijačkové hody, skvělá vína a spousta zábavy, tak toto vše je masopust. Akce začíná v 10 hodin a hosté, kteří dorazí v maskách, dostanou koštovací lístky na víno zdarma! K poslechu a tanci hraje kapela Noví kaskadéři, pořadem provází známý bavič Franta Uher.

Uherské Hradiště, Míkovice, kulturní dům
Košt vín převážně od malých vinařů z oblasti Slovácka pořádá KPV Míkovice o.s. v Uherském Hradišti. Začátek koštu je ve 14 hodin a od 17 hodin hraje cimbálová muzika Mladí Burčáci. K občerstvení budou nachystány zabijačkové speciality.

Drnholec, vinařské ulice Wolkerova, V Agátí a Husova
Již 2. ročník unikátní vinařské akce Noční otevřené sklepy se koná v Drnholci. Jedná se o společné noční putování po vinných sklepech provázené zvláštní atmosférou při degustaci mladých vín ročníku 2014. Putování doprovází Bacchus, ponocný a jiné postavy z vinařského prostředí. Cena degustovaného vzorku je 5-10 Kč, hosté mají možnost zakoupit originální degustační skleničku. Vstupné se neplatí. Začátek akce je v 17 hodin.

Křepice (okr. Břeclav), sál kulturního domu
Tradiční výstava vín místních a okolních vinařů se koná ve městě Křepice. Již 45. ročník soutěžní přehlídky vín začíná v 10 hodin a od 15 hodin zahraje cimbálová muzika Longa. Občerstvení bude zajištěno a na hosty čeká bohatá tombola.

Čejkovice (okr. Hodonín), sál kulturního domu Zemědělské a.s.
VII. Ples vinařů a přátel vína  se koná v Čejkovicích. Hosté prožijí příjemný večer, zatančí si u dobré muziky a ochutnají mladá vína z místních vinic. Bohatý plesový program doplňuje i tombola. Hosté si zatančí s dechovou hudbou Tůfaranka či zapějí s cimbálovou muzikou Morava.

Bořetice, kulturní dům
Vinařsko-reprezentační ples Svobodné spolkové republiky Kraví hora proběhne v Bořeticích. K tanci i poslechu zahraje dechová hudba Lácaranka. Během večera proběhne nástup vlády a prezidenta, veřejné zasedání, schvalování nových zákonů atd. V baru budou připravena teplá a studená jídla, pivo, destiláty, nealko a nebude chybět ani víno a bohatá tombola. Začátek je ve 20 hodin.

Zdroj: NVC


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

upoutavka-restaurace3-FIN

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN