Nová mobilní aplikace Wine Hero vám pomůže stát se znalcem vína

Brno, 23. května 2013 – Zbrusu novou „vinařskou" aplikaci Wine Hero si nyní mohou stáhnout milovníci vína do svých chytrých telefonů. Poradí jim se správným výběrem vína, jeho servírováním i kombinací s jídlem. Aplikaci mapující 50 nejznámějších odrůd vín světa a desítky druhů s nimi souvisejících pokrmů vytvořila společnost CCV Informační systémy ve spolupráci s Vinařským institutem a špičkovými sommeliéry.

wine hero

wine hero aplikaceWine Hero byla představena na veletrhu Vinex v Brně. „Aplikace udělá radost každému, kdo má rád víno. V atraktivním animovaném prostředí přináší množství informací o nejznámějších světových odrůdách vín a je jen na každém uživateli, zda se bude chtít stát skutečným znalcem," doporučuje Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR. „Nejenže pak potěší sebe, ale jistě oslní své přátele, nadchne partnera a překvapí odborníka. Správným výběrem, podáním a snoubením vína s pokrmem si vše může vychutnat mnohem lépe," dodává Dvořák, který je zároveň mistr světa a jedenáctinásobným vítěz sommelierských soutěží v ČR.

Součástí aplikace je také zábavní herní kvíz, díky kterému si uživatelé mohou procvičit a ověřit získané znalosti o víně. Jednotlivé úrovně hry jsou zaměřeny na oblasti barvy odrůd vín, podávání a servis, původ nejznámějších odrůd, chuť a aroma vín a snoubení odrůd vín s vhodnými pokrmy. Pokud se uživateli podaří získat hvězdičky ve všech úrovních, satanete se skutečným „pětihvězdičkovým" Wine Hero. O výsledky kvízu je pak možné se podělit s přáteli na sociálních sítích.

Wine Hero je k dispozici pro smartphony s operačním systémem Android a iOS. Kromě češtiny je k dispozici i v anglické, německé, španělské a ruské verzi.

Globus Sommelier také pro Windows Phone a Windows 8

Ze spolupráce Vinařského institutu a CCV Informační systémy již dříve vzešla úspěšná aplikace Globus Sommelier, kterou si za půl roku od svého uvedení na trh stáhlo téměř osm tisíc uživatelů. Aktuálně dochází k jejímu rozšíření i pro uživatele systémů Windows Phone a Windows 8 (k dispozici je už pro Andoid a iOS).

globus sommelier aplikaceZatímco aplikace Wine Hero se zaměřuje spíše v obecnější rovině na padesát celosvětově nejrozšířenějších odrůd vín a ověření znalostí o nich, Globus Sommelier je praktickým rádcem a inspirací při nákupu nejen vín, ale i k nim vhodných pokrmů v síti obchodního řetězce Globus. Obě aplikace reagují na velký zájem spotřebitelů o téma snoubení vín s pokrmy a vzájemně se vhodně doplňují. „Globus Sommelier je velice pěkně zpracovaná aplikace, která svým příjemným uživatelským prostředím, které dobře zapadá do operačního systému, rozhodně nezapadne v množství ostatních, které vývojáři nabízí na Windows Store, a to nejen v oblasti životního stylu. Je příjemné, když mobilní aplikace přináší kromě informací a zábavy i konkrétní praktický užitek, který je v tomto případě zcela zjevný," říká Filip Řehořík, manažer vývoje aplikací ve společnosti Microsoft.

Technickým dodavatelem Wine Hero je společnost CCV Informační ve spolupráci se společností Inflex.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...