Brněnská sportoviště otvírají, bazény je však ještě třeba ohřát

Brno, 3. prosince 2020 - Městská brněnská sportoviště se díky rozvolnění vládních opatření opět otevřou. Nyní se ještě musí na otevření důkladně připravit, a stejně tak bude určeno, kolik návštěvníků se v nich jednu chvíli bude moci nacházet.

akvapark kohoutovice

„Zahájili jsme přípravu k otevření sportovišť. U každého zařízení – bazénu nebo kluziště – musíme dodržet veškerá hygienická opatření. Překážkami jsou především časová náročnost ohřevu vody v bazénu a získání ověření rozborů vody od hygieny,“ zdůrazňuje generální ředitel společnosti STAREZ – SPORT Martin Mikš.

Provoz Aquaparku Kohoutovice
Předpokládaný termín zahájení provozu je 12. 12. 2020. Kapacita areálu dle nařízení vlády bude v jeden čas omezena na 149 osob v bazénu včetně sauny a 10 v posilovně. V provozu nebude parní kabina, ledové ochlazení a saunové ceremoniály. Některé vodní atrakce budou omezeny. Termín zahájení provozu je nastaven z důvodu ohřevu velkého množství vody, úpravy vody a povinných hygienických rozborů vody.

Provoz Lázeňského a relaxačního centra Rašínova
Předpokládaný termín zahájení provozu je 7. 12. 2020 a dočasně je změněna provozní doba od 14:00 do 22:00 ve všední dny, v sobotu a neděli od 8:00 do 20:00. Kapacita areálu bude v jeden čas omezená na 43 osob v bazénu včetně wellness a 5 v posilovně. V provozu nebude malý cvičební sál, infrakabina, parní kabina a ledové ochlazení. Termín zahájení provozu je nastaven z důvodu ohřevu a úpravy vody a povinných hygienických rozborů vody. Cvičební sál není k dispozici kvůli omezení kapacity dle m2. Spočítaná kapacita 3 osoby na sál je provozně nerentabilní.

Provoz Městského plaveckého stadionu za Lužánkami
Předpokládaný termín zahájení provozu je 11. 12. 2020. Kapacita areálu bude v jeden čas omezena na 202 osob v bazénu včetně wellness. V provozu nebudou parní kabiny, ledové ochlazení a saunové ceremoniály. Termín zahájení provozu je nastaven z důvodu ohřevu velkého množství vody, úpravy vody a povinných hygienických rozborů vody.

Provoz Bazén Ponávka
Z důvodu omezení kapacity bude Bazén Ponávka uzavřen.

Provoz Mobilního kluziště za Lužánkami
Předpokládaný termín zahájení provozu je 11. 12. 2020. Kapacita areálu bude v jeden čas omezena na 50 osob. Z hygienických důvodů nebude v provozu půjčovna bruslí. Termín zahájení provozu je nastaven z důvodu přípravy ledu trvající 10 dnů. Otevírací doba kluziště se nemění.

Provoz Kluziště Vodova
Předpokládaný termín zahájení provozu je 11. 12. 2020. Kapacita areálu bude v jeden čas omezena na 50 osob. Z hygienických důvodů nebude v provozu půjčovna bruslí. Pozdější zahájení provozu je z důvodu přípravy ledu trvající 10 dnů.

„Vzhledem k omezené kapacitě pro venkovní sportoviště v jeden čas jsme navýšili počet bloků tak, aby se na kluziště dostalo v jeden den více lidí. Místo odpoledních dvou bloků budou tři bloky a o víkendu se bude bruslit v šesti blocích do 21:30,“ doplnil Martin Mikš.

Foto: STAREZ - SPORT


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...