Téměř 3000 tanečníků bude v Bobycentru bojovat o tituly mistrů ČR

Brno, 11. května 2012 – Do brněnského Bobycentra se o víkendu 12.-13. května sjede přes 2800 nejúspěšnějších tanečníků soutěže tanečních formací Dance Life Tour 2012. V rámci Mistrovství republiky disco dance a street dance show 2012 zde budou bojovat nejen o tituly mistrů ČR, ale i o nominace na následná mistrovství Evropy a světa. Za organizátory o akci informovala Lenka Hatlapatková.

Asi nejzajímavější podívaná čeká diváky v sobotu 12. května, kdy zhruba od 17 hodin budou probíhat extraligová finále nejmenších tanečníků do 7 let v kategorii mini kids street show, dětí v kategorii street a disco show, juniorů v disco dance a dospělých tanečníků v street a disco show. Bojovat se bude také v produkcích street a disco show. „Tato finále bude natáčet mimo jiné i Česká televize, takže jsme se rozhodli zařadit nově do programu slavnostní představení finálových formací, aby diváci měli přehled odkud skupina pochází a s jakou choreografií se představí," hlásí za pořadatele Radim Samek, viceprezident sdružení Czech Dance Organization, pod jehož křídly tato masová taneční soutěž po celé zemi probíhá již popáté.

„V sobotu k nám dorazí přes 1500 tanečníků, kteří se představí s celkem 77 formacemi. Každá formace může mít až 3 minuty. Začínáme proto již v 10 hodin slavnostním zahájením a pak už se bude tančit a bojovat až do zhruba 20 hodin," pokračuje Samek. Největší konkurence bude v druholigové juniorské kategorii disco dance, kde bude bojovat 15 formací a nabito bude i v druholigových kategoriích street a disco show dětí a dospělých, v nichž je přihlášeno po 14 formacích. „O tituly mistrů České republiky a postupy na mezinárodní soutěže budou bojovat extraligové formace. Druholigové formace si z Brna budou odvážet medaile, poháry, dárky a tituly vítězů celorepublikového kola," dodává Samek.

tanec_pruh

V neděli 13. května, kdy bude MČR pokračovat, dorazí do brněnského Bobycentra zhruba 1300 tanečníků s 62 formacemi. Bojovat se bude v extralize disco dance dětí a dospělých a extralize street a disco show juniorů a mini kids disco show o tituly mistrů ČR a postupy na ME a MS a soutěžit budou i druholigové formace. „Po oba dny čeká na tanečníky i návštěvníky brněnského Bobycentra úžasná show, skvělé taneční výkony a bombastická atmosféra. Neopakovatelné zážitky si přítomní odvezou jistě i ze závěrečných ceremoniálů, kdy budou vyhlášeni letošní mistři republiky v disco dance a street a disco show ve všech věkových kategoriích," říká na závěr Samek.

Nominované formace z MČR disco dance čeká postup na mistrovství Evropy disco dance 5.-7. července v Dánsku a mistrovství světa 5.- 9. prosince v Polsku. Vítěze street a disco show čeká pak již 14.-17. června evropský šampionát v Ústí nad Labem, kterého se v rámci světového poháru mohou účastnit také disco dance tanečníci.

Do soutěže Dance Life Tour 2012 se letos přihlásilo přes 12 tisíc tanečníků ze 183 tanečních klubů s celkem 809 formacemi. Mistrovství republiky je vyvrcholením více než dvouměsíčního maratónu soutěží, které probíhaly od března po celé zemi, a to v mnoha tanečních stylech. Po deseti regionálních kolech následovala mistrovství Moravy a mistrovství Čech a formace, kterým se podařilo probojovat na přední pozice, budou nyní soutěžit v rámci MČR. Těch proběhne hned několik. Brněnský šampionát v disco dance a street dance show tuto taneční šňůru mistrovství zahajuje. Již příští víkend 19. května se sjedou do Prahy nejlepší čeští tanečníci v artových disciplínách jako je show, modern a jazz dance a balet.

(red), foto: archiv pořadatelů


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit