Trenér Komety Venera má i přes sérii neúspěchů v klubu důvěru

Brno, 12. prosince 2011 (MEDIAFAX) - Ani série neúspěchů neotřásla pozicí trenéra Zdeňka Venery, který od léta vede hokejisty Komety Brno. Zkušený kouč má nadále plnou důvěru, v pondělí to řekl vedoucí sportovního úseku moravského klubu Jaroslav Medlík. Brněnští hokejisté momentálně ztrácejí na pozice zajišťující účast ve vyřazovacích bojích šest bodů na desáté Kladno. Naposledy podlehli v neděli pražské Spartě 1:2 a připsali si už osmou porážku v posledních devíti zápasech. "Přitom sedmkrát jsme prohráli o gól," posteskl si Venera. "Pořád čekáme, že se to otočí. Že se štěstím vyhrajeme, aby přišla psychická vzpruha, ale stále nic," krčil rameny.

V utkání proti Spartě sáhl ještě v první třetině k výměně brankářů, poté stáhl hru na tři pětky, ale to na úspěch nestačilo. Na pozápasové tiskové konferenci pak působil hodně bezradně a připustil svůj konec v klubu. "V takové situaci to může být řešení, ale musí se to probrat v klidu a s chladnou hlavou. Záleží především na vedení klubu," uvedl Venera.

Jeho nadřízení však nadále stojí za ním. "O odvolání trenéra Venery neuvažujeme. Ani nás to nenapadlo, protože mu stále věříme," prohlásil Medlík den po utkání. Šéf sportovního úseku doufá, že se Kometa po reprezentační přestávce zvedne a dostane se do play-off, které je cílem pro letošní sezonu.

"Ještě není konec základní části. Čeká nás dost zápasů, abychom to zvládli, a my věříme, že se to povede. Realizační tým bude i během reprezentační přestávky pracovat ve stejném složení. Pauza nám prospěje," nepochybuje Medlík.

Petr Říha, ilustrační foto: HC Kometa Brno

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit