Kornfeil má díky sponzorovi nový stroj a v Brně sní o obhajobě 5. místa

Brno, 11. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Víkendová Velká cena České republiky bude pro českého motocyklistu Jakuba Kornfeila třetí možností vyzkoušet tovární Aprilii, kterou mu zaplatil slovenský sponzor. Díky němu může pomýšlet na obhajobu loňského pátého místa, což je jeho dosavadní maximum v seriálu mistrovství světa.

"Vloni pršelo, ke konci závodu se však jelo na suchu a odcházely gumy. Cítil jsem šanci na hodně bodů, takže jsem i přes riziko neubral, i když na konci se už na těch pneumatikách skoro nedalo jet. Ale šlo mi to a tlačil jsem se pořád dopředu, nakonec z toho bylo páté místo," připomněl Kornfeil své poslední účinkování na brněnském Masarykově okruhu ve třídě do 125 ccm.

Loňským skvělým výsledkem nyní sám sebe dostal pod tlak, protože fanoušci budou očekávat podobný výkon. "Budu za to zase naplno tahat a doufám, že lidi nezklamu. Ale před Brnem mám vždycky smíšené pocity. Točí se tady kolem toho strašně moc lidí a nemám moc klidu. Je to pro mě nejtěžší závod v sezoně a kdybych byl do pětky, bylo by to fantastické," přiznal osmnáctiletý závodník. "Domácí prostředí je spíš svazující, proto tady nerad závodím. Kromě fanoušků přijede i hodně sponzorů a před nimi se chci vytáhnout. Jenže v takové situaci snadněji uděláte chybu," dodal.

Poslední dva závody už měl k dispozici tovární stroj, který si nemůže vynachválit. "Bylo nečekané získat v průběhu sezony takový materiál, ale na začátku sezony se mi povedlo pár závodů a díky tomu jsme našli významného slovenského sponzora, který motorku zaplatil. Nyní se mnohem dřív dostanu na maximální rychlost, což strašně moc pomáhá. Navíc na brněnské trati potřebujete výkon, protože jsou tam kopce, takže by to mohlo být dobré," věřil rodák z Kyjova.

Kornfeil se chce naplno vrhnout do práce hned od pátečního dopoledne, kdy je na programu první volný trénink. "Bude velmi důležité, abychom měli solidní nastavení motorky a mohli ji neustále vylepšovat. Chtěl bych v Brně uspět a posunout se do elitní desítky průběžného pořadí. Protože když tam jste, jsou jiné prémie a jinak se shánějí sponzoři," uvedl aktuálně jedenáctý muž v průběžném pořadí šampionátu.

Největší českou naději v nejslabší kubatuře budou v Brně podporovat jeho nejbližší. "Rodina bude samozřejmě tady. Dokonce i mamka, která jinak nikam nejezdí, ale do Brna ji vždycky nějak dokopeme," usmál se Kornfeil.

Petr Říha, foto - zdroj:  jakubkornfeil.com

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit