Na Grand Prix se představí čtyři čeští jezdci

Brno, 10. srpna 2011 (MEDIAFAX) - Víkendové Velké ceny České republiky silničních motocyklů v Brně se zúčastní čtyři tuzemští závodníci. Kromě stálých jezdců Karla Abrahama a Jakuba Kornfeila se na Masarykově okruhu představí také Ladislav Chmelík a Miroslav Popov, kteří dostali divoké karty.

Největší českou nadějí bude Karel Abraham, kterého po přechodu do nejsilnější třídy MotoGP čeká na domácí trati premiéra se strojem Ducati. Jedenadvacetiletý rodák z Brna, který uplynulých šest sezon jezdil šampionát v kubaturách do 125 ccm a do 250 ccm, své účinkování v nižších třídách zakončil loňským vítězstvím v závodu Moto2 ve Valencii. V premiérové sezoně mezi absolutní elitou mu v průběžném hodnocení patří 12. příčka, když se letos čtyřikrát probojoval do nejlepší desítky.

Dalším pravidelným účastníkem seriálu mistrovství světa je devatenáctiletý Jakub Kornfeil, který si vloni vyjel v Brně pátou příčku a v průběhu sezony díky novému sponzorovi mohl začít jezdit na tovární Aprilii. Stejně jako Abraham má v této sezoně na kontě čtyři účasti v desítce, když dvakrát dojel sedmý. Průběžně zaujímá 11. místo.

Devatenáctiletý Ladislav Chmelík se v Brně představí potřetí. Před dvěma roky si vyjel 29. pozici, vloni však mladého českého závodníka zradila technika a závod nedokončil.

Úplným nováčkem bude na Masarykově okruhu při Velké ceně České republiky o tři roky mladši Miroslav Popov. Český talent pojede letos závod zařazený do mistrovství světa podruhé. Premiéru si odbyl před měsícem v italském Mugellu, kde mu místo na startovním roštu zajistily jeho skvělé výsledky v tamním mistrovském šampionátu. Popov se mezi elitou ve třídě do 125 ccm neztratil, 19. příčka pro něj byla velkým úspěchem.

V Brně tradičně startoval Lukáš Pešek, který letos dostal divokou kartu do třídy Moto2. Pětadvacetiletý závodník a vítěz dvou závodů MS v kubatuře do 125 ccm opustil šampionát během minulé sezony, když jej předčasně propustil tým Matteoni. Letos se upsal německé formaci IAMT a startuje ve španělském šampionátu. Na Masarykově okruhu se nakonec neobjeví, protože Peškův tým si kvůli vývoji nové motorky jeho účast rozmyslel.

Kromě čtyř Čechů bude mít při Velké ceně zastoupení i Slovensko. Šestnáctiletý Jakub Jantulík si v letošním roce vysloužil angažmá v AMK Brno Circuit Junior Teamu. V Brně se letos neobjeví poprvé, Masarykův okruh si vyzkoušel kromě testování už při jarním Memoriálu Františka Šťastného. Pro Jantulíka bude Cardion ab Grand Prix České republiky premiérovým představením ve světovém šampionátu.

Petr Říha

Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit