Proběhlo první kolo výběrového řízení na ředitele Národního divadla Brno

Brno, 16. dubna 2013 - V pondělí 15. dubna se uskutečnilo 1. kolo výběrového řízení na funkci ředitele Národního divadla Brno, p. o. Na tomto jednání výběrová komise zhodnotila písemné materiály všech přihlášených kandidátů a do 2. kola jednomyslně vybrala 3 postupující z celkového počtu 7 přihlášených. Do druhého kola výběrového řízení na funkci ředitele Národního divadla Brno, p. o., postoupili: Ing. Martin Gerych, Mgr. Karel Mitáš, MgA. Tomáš Šimerda.

Ing. Martin Gerych absolvoval studijní obor finance na Fakultě provozně-ekonomické Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity Brno. Od roku 2010 dosud vykonává funkci finančního ředitele Národního divadla Praha.

Mgr. Karel Mitáš vystudoval obor hra na housle v německém Freiburgu (Staatliche Hochschule für Musik) a obor dirigování na JAMU. Od roku 2007 působí mimo jiné jako hudební ředitel a dirigent operního festivalu Opernfestspiele in der Hersfeld Stifstruine.

MgA. Tomáš Šimerda vystudoval obor operní režie na AMU v Praze, Fakulta hudební. V letech 2006-2011 působil jako ředitel Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. V současné době pracuje jako režisér a scénárista.

Všichni tři postupující kandidáti poskytli souhlas se zveřejněním svého jména. Dva postupující kandidáti (Mgr. Mitáš, MgA. Šimerda) prozatím nesouhlasí se zveřejněním své koncepce, jsou připraveni ji nejdříve představit a obhájit před výběrovou komisí. Vítězný uchazeč svou koncepci zveřejní.

Druhé kolo výběrového řízení na funkci ředitele Národního divadla Brno, p. o., se uskuteční v úterý 23. dubna 2013. Výsledky a doporučení výběrové komise budou zveřejněny po jednání, výsledek jmenování na funkci ředitele NDB bude znám po jednání nejbližší Rady města Brna. Termín nástupu nového ředitele bude součástí jednání výběrové komise.

Rada města Brna na svém jednání dne 20. 2. 2013 vyhlásila výběrové řízení na funkci ředitele NDB, p. o. Termín pro podání přihlášek byl stanoven na 29. března 2013. V daném termínu podalo přihlášku 7 kandidátů.  

Zdroj: TiS MMB, ilustrační foto: NDB


Související články:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit