Divadlo Mikro-teatro otevírá vlastní prostor na Josefské

Brno, 16. února 2024 - Divadlo Mikro-teatro otevírá od února v svou novou stálou scénu v prostorách bývalého kláštera na Josefské. Slavnostní otevření ale proběhne v sobotu 23.3. na Noc divadel. Doposud kočující umělci a umělkyně během celého dne představí velkou část svého repertoáru a oslaví tak s diváky zásadní změnu v jejich dosavadním fungování, kterou pro ně stálý prostor představuje.

skraboska maska divadelni

Ne náhodou je to v den, kdy probíhá Noc divadel, a dveře všech divadel se otevírají široké veřejnosti. A přestože již od února začne v prostoru na Josefské kroužek Rozžij knihu pro nejmenší děti, kroužek Španělštiny pro rodiče s dětmi anebo pravidelné čtvrteční dopoledne s pohádkou, je březnové slavnostní otevření jedinečné díky možnosti vidět hned tři kusy z repertoáru divadla v jednom dni.

„Otevření našich vytoužených prostor na Josefské jsme pojaly jako celodenní setkání s našimi diváky, kteří si budou moci prohlédnout náš nový prostor, a při té příležitosti mohou vidět některé z našich představení za zvýhodněnou cenu. V dopoledních hodinách odehrajeme dvě představení Větru z plachet, což je naše inscenace pro nejmenší diváky. Ve dvě hodiny odpoledne začne představení Madremonte pro starší děti, po niž bude navazovat ukázková lekce flamenca pro děti a už v pět hodin odehrajeme naši novinku Darwinova želva pro dospělé. Pomyslnou tečkou pak bude koncert kapely Urband, jejíž frontman Tomáš Vtípil je autorem hudby k Darwinově želvě. A v průběhu celého dne se bude soutěžit o volné vstupenky,“ shrnuje náplň dne zakladatelka divadla Mikro-teatro Veronika Všianská.

Tvůrci Mikro-teatra působí na brněnské scéně již čtvrtým rokem. Svá představení uvádí v bytech, v kavárnách, parcích, ale také v Káznici, Rezidenci Kaprál či Vile Löw Beer. Mikro příběhy v mikro prostorách se snaží navázat na španělskou tradici sousedských bytových divadel. Hlavními hrdinkami jejich dosavadních představení jsou převážně inspirativní ženy, jejichž příběhy jsou málo oživovány. Dále podporují překlady a uvádění her současných španělských autorů a autorek.

Foto: Ingimage


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...