Divadlo Polárka uvede premiéru pohybové inscenace Kiosek

Brno, 19. listopadu 2023 - Divadlo Polárka uvede interaktivní pohybové představení na motivy knihy Anete Melece Kiosek. Inscenace je určena divákům od tří let a jejich doprovodu. Diváky vtáhne skrze pohyb do příběhu, jehož ústřední postavou je paní Olga. Ta bydlí v malém kiosku na ulici, nadšeně a s úsměvem prodává žvýkačky a limonády, listuje si časopisy. A touží někam vycestovat. Místo toho se tísní ve svém malém kiosku, ze kterého nikdy nevychází.

Kiosek foto Terezie Fojtová

Divadlo Polárka pojmenovalo svou 26. sezónu Na tělo!, protože tělo a vše, co s ním souvisí, je jejím ústředním tématem. A lidské tělo potřebuje pohyb. Pohyb potřebuje odvahu. A bez odvahy můžeme minout skryté poklady, které na nás někde čekají. I o tom je nová premiéra Divadla Polárka, tanečně pohybová inscenace s názvem Kiosek.

Inscenace, kterou v premiéře můžete vidět 25. listopadu 2023 na Malé scéně Divadla Polárka, vzniká pod uměleckým vedením tanečnice a choreografky Barbory Látalové a tanečnice, tvůrkyně a spolupracující umělkyně Zden Brungot Svítekové. Obě tvoří pod záštitou uměleckého spolku Ostružina, který je zároveň koproducentem inscenace a zabývá se současným pohybovým uměním a vědomě se zaměřuje na práci s mladým divákem.

“Příběh paní Olgy je jednoduchý, ale nabízí spoustu různých prostředí, zajímavých detailů, a toho jsme se chytli. Diváci se stanou součástí živých divadelních obrazů, stanou se spoluautory prostředí příběhu a společně s paní Olgou doputují až k moři,” vysvětluje Barbora Látalová. “Interakce se ovšem nemusí účastnit všichni diváci, stále je tu možnost pozorovat dění z pozadí, podobně jako to dělá paní Olga - pohledem skrze malé okénko kiosku,” dodává Zden Brungot Svíteková.

“V Divadle Polárka chceme nabízet širokou paletu divadelních žánrů a uměleckých přístupů. Zařadit na repertoár tanečně pohybovou inscenaci byl náš sen a jsem rád, že Zden a Barbora naši nabídku přijaly. Při práci na inscenaci se potkává taneční a divadelní jazyk a to je příslib zajímavého výsledku. Navíc obě tvůrkyně mají za sebou několik úspěšných tanečních inscenací, které uvádí i v divadle Ponec, a z mého pohledu jsou pro tento typ spolupráce ty nejpovolanější,” dodává umělecký šéf a zároveň dramaturg inscenace Jiří Hajdyla

Výtvarné řešení a kostýmy jsou z dílny Lenky Jabůrkové, jejíž práci mohou znát brněnští diváci zejména z inscenací HaDivadla, pro které vytvořila scénografii například k inscenacím Strýček Váňa nebo Vnímání. Hudbu do inscenace složila zpěvačka, skladatelka a performerka Ridina Ahmedová ve spolupráci s jazzovým kontrabasistou Petrem Tichým. Na Malé scéně Divadla Polárka se setkáte s herci Divadla Polárka Annou Hřebíčkovou, Táňou Hlostovou a Matějem Záhoříkem a také s hostem tohoto projektu, Davidem Tchelidze.

Stačí málo. Zvednout se, přenést těžiště, vyrazit. A najednou se ocitnete v Divadle Polárka na inscenaci Kiosek. Kvádro nechte doma a přijďte!

Foto: archiv Divadlo Polárka - Terezie Fojtová


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...