Práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Brno, 27. září 2023 - Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom brněnští radní.

masky divadlo

„Jsem ráda, že se nám daří postupovat rychle. V polovině srpna se definitivně ukázalo, že další provoz budovy na Jakubském a Moravském náměstí není možný, na konci téhož měsíce jsme schvalovali zadávací podmínky veřejné zakázky a dnes už známe zhotovitele,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Nabídnutá cena je v souladu s předpokládanou hodnotou veřejné zakázky, která byla stanovena v rozmezí 9 až 10 milionů korun bez DPH. I když se přihlásil pouze jeden uchazeč, tak se samozřejmě standardně posuzovala jeho kvalifikace, kontrolovalo se splnění zadávacích podmínek a celková výhodnost nabídky. Nyní ještě musí proběhnout nezbytné administrativní lhůty, samotné práce pak potrvají 16 týdnů od předání staveniště. Divadlo Bolka Polívky by v sále Břetislava Bakaly mělo působit od jara příštího roku.“

Adaptace sálu na divadelní provoz zahrnuje úpravy současného sociálního zázemí a šaten pro účinkující, rozšíření jeviště nebo přípravu kavárenského zázemí. Zakázka v části dodávky a montáže jevištních technologií je realizována formou Design & Build, což znamená, že byly definovány požadavky od budoucího provozovatele sálu na funkčnost, samotný návrh a realizace technického řešení jsou pak na zhotoviteli, který zčásti využije také stávající vybavení z Jakubského náměstí.

Zdroj: TIS MMB, foto: Ingimage


Související články:

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   
Nejbližší akce

Žádné události