Město v noci ožívá v Divadle Polárka

Brno, 14. června 2022 – Brněnské divadlo pro děti a mládež Polárka uvádí poslední premiéru této sezóny: Město v noci. Diváci od pěti let se mohou v sobotu 18. června těšit na komorní autorskou inscenaci mladého režiséra Štěpána Gajdoše a jeho týmu. Společně s herci a pouličními lampami proniknou do tajemného světa, který je jim běžně skrytý. Protože, když děti spí, město žije.

mesto v noci

Na Malé scéně se v bezprostřední blízkosti diváků ve světle pouličních lamp odehrávají různorodé minipříběhy, které můžete zahlédnout v nočním městě. Proplétají se jimi čtyři hlavní hrdinové: saxofonista, náměsíčník, zloděj a superhrdinka, ale potkáte tu mnohé další. “Chtěli jsme dát dětem možnost nahlédnout do světa, který pro ně může být stejně vzdálený a lákavý jako svět pohádek - totiž na odvrácenou stranu města,” říká dramaturg inscenace Lukáš Větévka.

Inscenace vznikala kolektivní autorskou tvorbou, kterou popisuje režisér Štěpán Gajdoš: “Výchozí materiál nasbírali herci a členové inscenačního týmu, když se na začátku zkoušení vydali v noci po jednom do ulic a zakreslovali si do bloku situace, na něž v nočním Brně narazili. Řadu těchto situací teď můžete vidět v představení.”

Drobné situace rámuje koncert jazzové kapely složené z herců a techniků Divadla Polárka. “Další zvláštností tohoto představení je práce se světlem. Narozdíl od standardního divadelního svícení tu nenarazíte na reflektory. Světlo vydávají pouze loutky a hrající objekty.” dodává režisér. Scénografii představení navrhla a loutky vyrobila Alžběta Uhlíková a autorem hudby je herec a skladatel Matěj Štrunc. V hlavních rolích se diváci mohou těšit na Filipínu Cimrovou, Jaroslava Tomáše, Tomáše Sukupa, Jáchyma Panáčka a Jana Laichmana.

Město v noci završuje 24. sezónu Divadla Polárka, která se točila okolo témat samoty a samostatnosti. Jednotlivé věkové divácké skupiny si tu tak letos mohly tato témata prožít s různými hrdiny: od party kluků ztroskotaných na pustém ostrově (Dva roky prázdnin), přes Tobiáše Lolnesse, který jediný může zachránit Strom, a Antigonu, obětující se za svoji pravdu, až po osamělé duše, bloudící nočním městem. Kromě poslední premiéry se mohou diváci Polárky s touto sezónou a se školním rokem rozloučit koncertem kapely Polaris v sobotu 25. 6. 2022 v Björnsonově sadě nebo představením Dvou let prázdnin za vysvědčení 30. 6. 2022.


Související články:
5G

Proč je 5G budoucností smartphonů

Jsme na vrcholu nové éry bezdrátových technologií. Nová generace celulárních sítí, známá jako 5G, slibuje zásadní upgrade oproti současným 4G LTE sítím. Díky maximální rychlosti až 10 gigabitů za sekundu bude 5G výrazně rychlejší než nejrychlejší domácí širokopásmové připojení. Ale rychlost je jen jedním ze způsobů, jak 5G změní smartphony. Zde je šest výhod 5G, o kterých by měl vědět každý uživatel smartph...

Kulturní akce v Brně

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
141516171820
212223252627
282930    
Nejbližší akce

Žádné události